ukrajinské správy

Naši ukrajinskí študenti pripravujú pre TA3 špeciálne správy pre svojich krajanov na Slovensku

Formát je vysielaný v ukrajinskom jazyku. Štyroch študentov FMK z vojnou zmietanej Ukrajiny dopĺňa aj jeden študent žurnalistiky na Univerzite Komenského.

„Naši študenti veľmi radi prijali túto ponuku a možnosť pripravovať podklady pre redakciu o aktuálnej situácii na Ukrajine. Vnímajú to ako príležitosť pomôcť svojim spoluobčanom a Ukrajine, cítia hrdosť a chcú prinášať objektívne informácie. Zároveň získavajú cenné skúsenosti a prax,“ uviedol Peter Krajčovič, PR manažér Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave.

Na Fakulte masmediálnej komunikácie UCM je v súčasnosti podľa jeho vyjadrenia 16 ukrajinských študentov. UCM všetkým svojim študentom z Ukrajiny, ktorých je zhruba 100, vytvára podmienky na pokračovanie vysokoškolského štúdia na jej pôde. Sú medzi nimi možnosti mimoriadnych štipendií, odpustenie poplatkov za ubytovanie či poskytnutie stravných lístkov, zohľadnenie zhoršenej možnosti účasti študentov na výučbe a ďalšie.

 

Ukrajinské správy spustila televízia v stredu 2. marca. Podľa brand manažérky TA3 Moniky Culinkovej sú určené najmä občanom Ukrajiny, ktorí nachádzajú v týchto dňoch nový domov na Slovensku. „Ide predovšetkým o servisné informácie, ktoré im pomôžu lepšie sa zorientovať a prispôsobiť životu v našej krajine,“ uviedla Culinková.

Článok dnes zverejnila TASR na svojom webovom sídle teraz.sk.

Zdroj titulnej foto (ilustračná snímka): Eva Jonisová