agenturna zurnalistika

TASR nám pomáha vychovávať budúcich novinárov, spolupráca trvá už tri roky

Za ten čas predmet agentúrna žurnalistika absolvovalo vyše sto študentov, prednášky a semináre prebiehali v Trnave na univerzite i priamo v priestoroch TASR v Bratislave. 

Výučbu predmetu zabezpečuje Tlačová agentúra Slovenskej republiky. Ide o dvojsemestrálny voliteľný predmet pre študentov tretieho ročníka bakalárskeho štúdia a prvého ročníka magisterského štúdia. Spolupráca TASR a UCM trvá už tri roky a predmet absolvovalo vyše sto študentov.

„Považujeme za dôležité, aby ľudia z praxe ponúkali svoje vedomosti a skúsenosti pre študentov. Buduje sa tak dôvera vo verejnoprávny produkt a dôvera k overeným správam, ktoré sú podpísané kredibilnou značkou a sú postavené na faktoch a jasných zdrojoch,“ povedal generálny riaditeľ Vladimír Puchala.

TASR podľa jeho slov takto v neposlednom rade vychováva budúcich novinárov. „Agentúrne písanie patrí k základným pilierom kvalitnej žurnalistiky. Ceníme si kvalitnú a inšpiratívnu spoluprácu s dekankou FMK Ľudmilou Čábyovou a jej tímom,“ doplnil Puchala.

Dekanka Čábyová spoluprácu oceňuje. „Tento voliteľný predmet bol vytvorený z iniciatívy TASR a je zabezpečovaný výlučne jej zamestnancami. Vďaka profesionálom z TASR môžeme vychovávať absolventov, ktorí majú vedomosti o práci v agentúrnom spravodajstve, sú schopní kriticky myslieť, dokážu hodnotiť a analyzovať agentúrne správy, rozvíjajú si argumentačné a tvorivé schopnosti,“ uviedla.

Prečítajte si celý článok na webe TASR.