Pozývame na workshop Vývoj a realizácia originálneho televízneho projektu na Slovensku a v Česku

Katedra umeleckej komunikácie a Ateliér filmovej tvorby si dovoľuje pozvať všetkých záujemcov na stretnutie a workshop so slovenskou scenáristkou, dramaturgičkou, režisérkou a producentkou Tinou Diosi.

Moderovaný workshop nesie názov „Vývoj a realizácia originálneho televízneho projektu na Slovensku a v Čechách“.

Stretnutie sa bude konať v pondelok, 15. apríla o 14.30 v učebni BM 338, na Skladovej ulici. Udalosť bude moderovať Mgr. Laco Halama.

Kto je Tina Diosi?

Vyštudovala filmovú scenáristiku, dramaturgiu a filmovú vedu na bratislavskej VŠMU. Podľa jej scenárov boli nakrútené filmy Neverné hry (r. Michaela Pavlátová, 2003, film získal Zvláštnu cenu poroty New Directors Award na 51. MFF v San Sebastiane) a Ticho po búrke (r. Stanislav Párnický, 2000). Ako režisérka sa Tina Diosi predstavila celovečernými dokumentárnymi filmami Mesto lietajúcich slov (2005), Slovensko pre začiatočníkov (2008) a Malý zúrivý Robinson (2009). Je profesijne činná ako scenáristka, dramaturgička, režisérka a producentka. Podieľa sa aj na výrobe a vývoji hraných, dokumentárnych a zábavných TV cyklov. Venuje sa producentskej činnosti v rámci svojich spoločností Furia Film Plus v Bratislave a Kontrafilm v Prahe. V rámci Furia Film vznikol aj dokumentárny film Ježiš je normálny (r. Tereza Nvotová, 2008) a cyklus dokumentov STV o ženách Nie si sama a cyklus o mužoch Nie si sám, cyklus televíznych dokumentov Colnica (2013) a viacero ďalších projektov pre RTVS a ČT.