nadvorie kampus

Zaži atmosféru komunity, mentoring od tých najlepších, workshopy a mnoho iného. Nádvorie Kampus hľadá rezidentov na ďalší rok

Program ponúka šiestim štipendistom alebo štipendistkám osobného mentora či mentorku, večere s inšpiratívnymi hosťami a hostkami, možnosť realizovať svoje projekty či ubytovanie na rok zadarmo.

Rezidenčný program Nádvorie Kampus otvára prihlasovanie do svojho štvrtého ročníka. Talentovaní a aktívni študenti a študentky troch vysokých škôl v Trnave sa tak môžu uchádzať o ročné štipendium, ktoré zahŕňa bezplatné ubytovanie, mentoring, vzdelávanie a mnoho ďalšieho.

Hodnoty programu sú kladené na prvé miesto

Altruizmus, líderstvo a energia sú dôležitými hodnotami každého uchádzača alebo uchádzačky. Projekt hľadá na akademický rok 2022/23 šikovných mladých ľudí naprieč odvetviami a študijnými odbormi, ktorí majú odhodlanie zlepšovať svet okolo seba, sú charakterní, ľudskí a nesebeckí. Mali by však mať aj schopnosti a energiu veci meniť a viesť k tomu aj ľudí okolo seba. Iniciatíva by pre nich mala byť prirodzená. Dôležitá je aj schopnosť pretaviť svoje nápady do reality a s chuťou neustále sa zlepšovať.

Hľadajú šesť mladých ľudí, ktorí majú vzťah ku komunite a chcú sa posúvať

Účastníci programu musia byť študentmi denného štúdia na Trnavskej univerzite, Univerzite sv. Cyrila a Metoda alebo Materiálovotechnologickej fakulty STU, mladší ako 26 rokov. Očakáva sa, že kandidáti vytvárajú svoje projekty a zlepšujú svoje okolie. Majú skúsenosti s vedením ľudí a v zásobe niekoľko nových nápadov.

nadvorie kampus

Štipendium zahŕňa aj bezplatné ubytovanie v priestoroch trnavského Nádvoria od septembra do mája. Zdroj: Nádvorie Kampus

„Výberový proces bude mať dve fázy, presne ako v ostatných rokoch. Základom je online prihláška, ktorú je potrebné vyplniť do 30. júna 2022. Tie si následne preštudujeme a vyhodnotíme. Druhým kolom je osobný pohovor s hodnotiteľmi Nádvoria Kampus, kde postupuje približne 15 až 20 uchádzačov či uchádzačiek. Ich počet závisí najmä od konečného množstva prihlášok,” vysvetľuje koordinátorka programu Zuzana Fajta.

V oboch kolách sa bude prihliadať na aktivity uchádzačov a uchádzačiek. Ich predošlé úspechy, nápady a projekty. Kandidát alebo kandidátka by sa určite nemal za svoje úspechy a sny hanbiť. Aj na základe nich vyberáme do programu vhodných uchádzačov alebo uchádzačky. Ak pri vypĺňaní prihlášky váha, určite mu alebo jej odporúčame sa na nás obrátiť emailom kampus(at)nadvorie.com.

Počas prvých troch ročníkov nastal výrazný posun

Program sa za 3 roky svojej existencie stále posúva a snaží sa každým rokom zlepšovať. „Dôležitý je pre nás feedback, ktorý zbierame od účastníkov a účastníčok na konci programu. Na základe neho sa snažíme spraviť program v každom ďalšom ročníku o trochu lepším,” vysvetľuje Zuzana Fajta. Upravujú sa tak workshopy, vymýšľajú nové aktivity a program sa snaží aj reflektovať aktuálnu situáciu.

nadvorie kampus

Aktuálna šestica absolventov, medzi nimi aj študent FMK UCM v Trnave Marek Bajči (tretí zľava). Zdroj: Nádvorie Kampus

Pre šesť aktuálnych absolventov a absolventiek programu bol pobyt v Kampuse plný výziev. Väčšina z nich sa do štipendijného programu prihlásila najmä kvôli chuti posunúť sa a vykročiť zo svojej komfortnej zóny. Pre každého a každú z nich boli však zaujímavé iné aspekty:

„Programu som obetoval veľa svojich aktivít počas roka, no výsledok ma veľmi teší. Kampus je ten typ programu, že koľko mu dávaš ty, toľko ti vráti. Mne osobne sa veľmi páčila možnosť využívať Nádvorie Coworking a stal som takým jeho ,nočným strážcom‘. Hlavne počas skúškového som v ňom strávil veľa času. Inšpiratívni hostia ako Viktor Blaha či Šimon Ondruš mi zmenili pohľad na ľudí, ktorých vnímam len ako hviezdy z Instagramu. Ten, čo sa chce v Trnave a vo svete dlhodobo presadiť, by mal využiť možnosť a prihlásiť sa do programu,” zahŕňa svoju skúsenosť Marek Bajči, študent masmediálnej komunikácie na FMK UCM v Trnave.

Dôležitý pre neho však bol aj mentoring s Ondrejom Hollasom, bývalým manažérom z pražskej gastro skupiny Ambiente: „Môj mentor mi bol počas našej spolupráce skvelou inšpiráciou. Stíhať prácu, rodinu a ešte aj mentoring chce niekedy nadľudský výkon. Počas nášho mentoringu sa mi podarilo ho ísť aj osobne navštíviť do Prahy, čo bol skvelý zážitok. Ondrej sa postupne stal mojím pracovným vzorom. Ukázal, že zmena zamestnávateľa a posun o krok ďalej sú správna vec.”

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Nádvorie Kampus (@nadvorie_kampus)

 

Študentka práva Nina Kelemenová sa počas svojho pobytu v programe venovala najmä osobnostnému rozvoju, v čom jej pomáhala aj mentorka – koučka Janette Šimková. „Kampus mi (a verím, že nielen mne) pomôže k naplneniu rôznych plánov. A vlastne, všetko, čo sa posledné mesiace deje, pripisujem tak trochu pobytu na Kampuse. Vďaka programu sa učím byť tak trochu ,iným človekom‘, k inému nazeraniu a rozmýšľaniu a myslím, že u mňa program splnil svoj cieľ – trochu osobnostne a mentálne ,vyrásť‘“, vysvetľuje.

Nádvorie Kampus však nie je iba o povinnostiach, je aj plný skvelých zážitkov. Svoj rok v programe si plnými dúškami užila aj Barbara Fördösovou: „Z programu si odnášam veľké množstvo zážitkov, napríklad ,teraskovanie‘, raňajky, afterky, grilovačky, guľovačky, opekačky, výlety v Prahe, Brne, Bratislave, Kútoch, kúpanie v Chorvátskom Grobe alebo náhodné parties na Kampuse spojené s karaoke, just dance, spoločenskými hrami alebo kvízmi, zmrzlinovanie pri žltom stolíku či časté spoločné varenie a kamošov nielen z Kampusu.“

Pokiaľ vás program zaujal alebo poznáte študentku či študenta, ktorí by boli vhodnými kandidátmi alebo kandidátkami, nezabudnite im poslať prihlášku

Čo môžu uchádzači získať?
 • Osobného mentora alebo mentorku, s ktorým sa budú pravidelne stretávať a posúvať sa osobnostne aj pracovne.
 • Bezplatné ubytovanie v priestoroch Kampusu v historickom centre Trnavy od septembra 2022 do júna 2023.
 • Workshopy a tréningy, na ktorých získavajú nové zručnosti (napr. projektový manažment, time manažment a strategické plánovanie, líderstvo a grafická facilitácia tímov).
 • Pravidelné večery s inšpiratívnymi hosťami a hostkami.
 • Miesto pre štúdium a prácu v Nádvorie Coworking.
 • Komunitný nedeľný brunch v kaviarni Thalmeiner spoločne s ostatnými účastníkmi.
 • Priestor pre projekt, na ktorom sa podieľajú všetci obyvatelia a obyvateľky Kampusu.
 • Spoločné teambuildingy plné motivácie a poznávacích aktivít.
 • Stáže v partnerských organizáciách.
Časový harmonogram
 • Online prihlasovanie bude uzatvorené 30. júna 2022.
 • Pohovory budú prebiehať online formou v priebehu letných prázdnin – koniec júla až začiatok augusta.
 • Pozvánka bude prijatím kandidátom doručená do konca augusta.
 • Pre úspešných kandidátov program začína od septembra 2022.

Viac informácií o programe získate na stránke kampus.nadvorie.com.