duša moja 2022

Je v poriadku necítiť sa dobre a je v poriadku o tom hovoriť. Príďte na podujatie DUŠA MOJA

Určené je nielen pre všetky ubolené duše, ale aj pre tých, ktorí sa chcú niečo nové dozvedieť. Zastavte sa v utorok 29. novembra o 17.30 hod. v Kine OKO.

Hovoriť o našich problémoch a psychickom zdraví je mimoriadne dôležité. Uvedomujú si to aj organizátori podujatia Duša moja z Kabinetu eventov. Skúste preto na chvíľu spomaliť, zahodiť svoje starosti, pohodlne sa usadiť a hovoriť o tom, ako sa cítiť dobre vo vlastnom tele a mysli.

Od pandémie cez vojnu až po vraždu na Zámockej

Máme za sebou náročné dva roky. Začalo sa to obdobím covidu, kedy sme boli nútení obmedziť takmer všetky sociálne kontakty a preniesť sa do online sveta. V ňom sme sa mali možnosť stretávať priateľov iba na diaľku. Každý z nás to obdobie prežíval inak, niekoho sa to nedotklo vôbec, no množstvo z nás ho prežívalo náročnejšie, predovšetkým z psychickej stránky.

Z jednej krízy sme prešli do druhej, keď sa na Ukrajine začala vojna, ktorá sa nedotkla len verejnosti všeobecne, ale cez mnohé osobné príbehy aj nás – študentov či pedagógov. Udalosť, ktorá v poslednej dobe najviac otriasla Slovenskom, bola vražda z nenávisti voči inej komunite. U množstva ľudí vyvolali tieto udalosti strach o vlastný život, úzkosť či psychickú nepohodu.

„Žijeme uponáhľaný svet, kde sa veľká väčšina ľudí denne stretáva so stresom, úzkosťou, ale aj strachom. Keďže je pre nás zdravie a psychická pohoda našich pedagógov a študentov veľmi dôležitá, rozhodli sme sa aj tento rok zorganizovať event na podporu duševného zdravia – Duša moja,“ hovoria o svojom zámere organizátori.

Podujatie sa uskutoční v utorok 29. novembra o 17.30 hod. v Kine OKO.

duša moja program

Nenechajte si ujsť podnetné prednášky a diskusie. Zdroj: FMK UCM v Trnave/Duša moja

Pozvanie prijali:

  •  JUDr. Zuzana Šimeková, PhD., LL.M, autorka knihy Krásni ľudia a zakladateľka občianskeho združenia INLY.sk, s ktorou sa môžete tešiť na diskusiu o tom, čo vlastne syndróm vyhorenia je a ako ho rozpoznať. Povie nám, aké sú jej skúsenosti s vyhorením, čo ju viedlo k napísaniu knihy a k založeniu občianskeho združenia. Zároveň nám, poradí aké sú kroky k tomu, aby sme predišli syndrómu vyhorenia. 
  • Ďalšími pozvanými hosťami sú moderátorka Katarína “Becca” Balážiová a autorka blogu a podcastu Petra”Petush” Dzvoníková, ktoré nám v diskusii prezradia, aký vplyv majú sociálne siete na naše duševné zdravie a psychiku. Zodpovieme si, prečo môžeme pod vplyvom sociálnych sietí pociťovať menejcennosť či nedokonalosť, ale aj to, ako sa naučiť používať sociálne siete, aby sme si z nich vzali iba to pozitívne. 
  • Event uzavrie psychoterapeut a manželský poradca Mgr. Vladimír Hambálek, s ktorým sa v diskusii pozrieme na to, čo na nás vplýva pri výbere partnerov a kamarátov, aké životné situácie či traumy nás môžu ovplyvniť a prečo máme od nich určité očakávania. Otvoríme tiež tému toxické vzťahy, ako takýmto vzťahom predchádzať alebo, naopak, čo robiť, ak sa náhodou v takomto vzťahu ocitneme.