digitalny november 2021

Videohry, digitálne umenie, audiovizuálne predstavenia a mnoho ďalšieho. Navštívte festival Digitálny November

Na svoje si prídu najmä študenti teórie digitálnych hier.

Tento rok sa Francúzsky inštitút na Slovensku po prvý raz zúčastní na festivale Digitálny November (z francúzskeho jazyka Novembre Numérique) – mesiac digitálnej kultúry, ktorý organizuje Francúzsky inštitút v Paríži v spolupráci s francúzskou kultúrnou sieťou v zahraničí.

Cieľom Digitálneho Novembra je vyzdvihnúť digitálnu kultúru v celej svojej rozmanitosti. Videohry, digitálne umenie, audiovizuálne predstavenia, online kultúrna ponuka, inovatívne vzdelávacie nástroje budú prezentované v rôznych formátoch. Tešiť sa môžete na workshopy, výstavy, konferencie či prezentácie videohier.

digitalny november 2021

Pre viac informácií sledujte sociálne siete festivalu. Zdroj: facebook.com/Digitálny November – Mesiac digitálnej kultúry

V rámci programu určeného širokej i odbornej verejnosti sa zamyslíme nad formami, využitím a výzvami spojenými s digitálnymi technológiami. Objavíme aj bohatstvo digitálnej tvorby, ktorá vznikla na Slovensku alebo vo Francúzsku za účelom slúžiť verejnosti a inováciám.

Program Digitálneho Novembra 2021
  • 3. – 30. novembra 2021: Výstava Fázy a koncepty v Galérii Francúzskeho inštitútu, ktorá predstaví výtvarné návrhy v súčasných slovenských digitálnych hrách a prezentácia videohier zo Summer Game Dev
  • 10. novembra 2021: Workshop pre deti s ozobotmi (pre školy)
  • 25. – 27. novembra 2021Slovak Game Days (online/prezenčne v kultúrnom centre Kasárne Kulturpark v Košiciach) za účasti štyroch francúzskych kreatívnych štúdií  (Focus Entertainment, NACON, The Sandbox, DontNod)
  • 26. novembra 2021: Prednáška na tému digitálneho humanizmu s Brunom Cohenom a Samuelom Nowakowskim, autormi knihy Zajtrajšok je inde? – Mestská odysea o digitálnej tranzícii  (Demain est-il ailleurs ? – Odyssée urbaine autour de la transition numérique)

 

Organizátori a partneri

Digitálny November na Slovensku prináša Francúzsky inštitút na Slovensku v spolupráci s Francúzskym veľvyslanectvom na Slovensku, Aj Ty v IT, Slovak Game Developers Association, Game Days, Slovenským centrom dizajnu, Fakultou informatiky a informačných technológií STU, Filmovou a televíznou fakultou VŠMU a Ateliérom vizuálnych efektov FTF VŠMU v Bratislave.

Zdroj titulnej foto: Kristián Pribila