TVaT 2016 - slider

TVaT 2016 vás má motivovať a inšpirovať

Máte sa na čo tešiť. Počas Týždňa vedy a techniky odznie na pôde FMK UCM tridsať tém v podaní 35 hostí pôsobiacich na Slovensku i v zahraničí. Od 7. do 11. novembra 2016 budeme opäť intenzívne prepájať teóriu s praxou.

Štvordňový program Týždňa vedy a techniky na FMK UCM zostavuje Dr. Vladimíra Jurišová: „Výber konkrétnych rečníkov je na pedagógoch a doktorandoch, každý má možnosť pozvať si zaujímavého hosťa z praxe. Samozrejme, veľakrát spolu komunikujeme, aby sa nestalo, že niekto pozve rovnakého hosťa, a snažím sa prednášky usporiadať tak, aby sa neprekrývali. Nie vždy to je možné, ale myslím si, že aj v tomto nastal posun oproti minulým rokom.“

Témy pokrývajú všetky študijné programy, ktoré na našej fakulte aktuálne máme. Masmediálcov by mohla osloviť prednáška Oľgy Džupinkovej a Tomáša Škarbu z rádia Expres o procese stavby kvalitného rozhlasového spravodajstva. Po niekoľkých rokoch sa na FMK vráti Michal Truban, zakladateľ Websupportu a spoluzakladateľ Slovensko.Digital, ktorý v rámci „Tour de mudrovačky“ odhalí tajomstvo, ako myslí inovátor a ako byť v podnikaní vždy o krok vpred.

TVaT 2015

TVaT 2015

Ak ste zvedaví, ako funguje kreativita v marketingu a ako ťažiť aj zo situácií, ktoré sa až tak nepodarili, príďte na motivačnú prednášku „Nebojte sa robiť chyby“ od ilustrátorky a idemakerky Tiny Minorovej:„Vďaka skúsenostiam z reklamných agentúr sa viem na veci a zákazky pozrieť trochu inak. Pomohlo mi to myslieť viac koncepčne a strategicky. Uvedomiť si, čo chcem v živote naozaj robiť, a že nič také ako „chyba“ v skutočnosti neexistuje. Ide o skúsenosti.” 

Študenti študijného programu TEDI sa môžu tešiť na hostí z Pixelfederation. Do priestorov našej fakulty zavítajú napríklad aj dizajnér Pavol Bartoš, ktorý stojí za vizuálmi hudobného festivalu Grape, „edukátor“ Joe Trendy, a priestor dostane aj zástupca klienta – Tomáš Bezák, marketingový manažér spoločnosti LIDL. Na TVaT 2016 budú mať veľmi silné zastúpenie aj agentúry, napríklad Zaraguza, TRIAD Advertising, Respect APP, Istropolitana Ogilvy, MUW Saatchi&Saatchi, daren&curtis, VISIBILITY, Pizza SEO alebo Ponyhouse.

 

Prečo by ste sa mali prednášok zúčastniť?

Lebo je to pre vás jedinečná možnosť vypočuť si za štyri dni 30 zaujímavých prednášok od ľudí, ktorí vás môžu „nakopnúť“ a posunúť o úroveň vyššie. „Po tomto týždni budete nielen informačne vzdelaní a nabití, ale hlavne inšpirovaní a motivovaní“, uviedla fakultná koordinátorka projektu Vladimíra Jurišová.

Tento typ podujatí je ideálny na šírenie vašich postrehov – čo si z jednotlivých prednášok odnesiete, čo nové sa naučíte, čo vás prekvapí alebo pobúri – môžete tweetovať a instagramovať #tyzdenvedy2016 a #fmtvat16 alebo spísať do blogu (čo len chcete). V každom prípade budeme radi za spätnú väzbu – napríklad v udalosti na Facebooku. Týždeň vedy a techniky 2016@FMK UCM .

Kompletný program Týždňa vedy a techniky nájdete v menu Fakultný život – TVaT. K dispozícii je aj brožúra s programom na stiahnutie: TVaT 2016 - brožúra [601.9 KB, application/pdf]

Týždeň vedy a techniky je podujatie, ktoré Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR organizuje v spolupráci s Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky a Centrom vedecko-technických informácií SR. Do Týždňa vedy a techniky sa Fakulta masmediálnej komunikácie každoročne zapája organizovaním prednášok, workshopov, seminárov a diskusií, ktoré reflektujú aktuálne trendy v oblasti marketingovej a masmediálnej komunikácie, mediálnej výchovy a digitálnych hier.

Súvisiace odkazy:

Týždeň vedy a techniky 2016 - program

Týždeň vedy a techniky 2016 – program