Red Bull BASEMENT hľadá mladých inovátorov

Máte hlavu plnú nápadov, ktoré by mohli mať pozitívny dopad na vašu školu, kampus, mesto, a možno aj na celý svet? Red Bull Basement hľadá kreatívnych inovátorov – študentov, ktorým dá krídla, dostane ich na svetové pódium a ich vízie pomôže zmeniť na skutočnosť.

Súčasťou tretieho ročníka tohto globálneho programu je až 36 krajín z celého sveta, študenti zo Slovenska majú šancu zapojiť sa po prvý raz. Prihlasovacia fáza je už spustená a do 25. októbra 2020 otvorená pre dvojčlenné tímy a jednotlivcov. Prihlásiť sa môžu všetci študenti starší ako 18 rokov, ktorí vedia po anglicky a 60-sekundové video s jasne odprezentovaným nápadom nahrajú na oficiálny web projektu Red Bull Basement.

Verejné hlasovanie bude v týždni od 26. októbra a o najlepšom slovenskom nápade následne rozhodne porota zostavená z odborníkov. Tí najšikovnejší inovátori z každej zapojenej krajiny sa na konci roka stretnú na spoločnom workshope v zatiaľ neodhalenej lokalite.

Účastníci počas diskusie s mentorom Red Bull Basement University v Toronte. Zdroj: Maggie Stephenson / Red Bull Content Pool

Bude najlepší nápad roka 2020 zo Slovenska?

Pozitívne zmeny v spoločnosti, technologické inovácie, ktoré pomáhajú uľahčiť každodenné situácie, aplikácie, systémy, ktoré môžu zjednodušiť štúdium alebo ovplyvniť dlho zabehnuté nefungujúce procesy. Všetky nápady sú vítané! Mladí vizionári sú aj na Slovensku a niekedy potrebujú iba malú pomoc na to, aby mohli dokázať veľké veci. Práve Red Bull Basement môže byť ich odrazovým mostíkom. Mentoring, workshopy, networking, dotiahnutie finálnych krokov rozbehnutého projektu alebo prepojenie s veľkými firmami či potenciálnymi investormi. Toto všetko môžu získať študenti, ktorí chcú zamakať na realizácii svojich nápadov a neplánujú na takúto príležitosť čakať do svojich promócií.

Z myšlienok sa stali funkčné riešenia

Počas posledných dvoch ročníkov Red Bull Basement sa na workshopoch v Berlíne a Toronte stretli nadaní študenti zo všetkých kútov sveta. Víťazným nápadom roka 2019 sa stala aplikácia Audvice, ktorá zoskupuje učebné materiály pre študentov aj učiteľov v audio forme na jednej platforme. Dve mladé vývojárky, ktoré aplikáciu vymysleli, aktuálne spolupracujú s firmami Red Bull a Cisco na globálnom pilote. Rovnako sa darí aj ďalším tímom z Pakistanu, Indie či Japonska, ktoré vďaka účasti na workshope mohli rozbehnúť svoje projekty naplno na lokálnej úrovni.

Prihlášky a viac info nájdete na BASEMENT.REDBULL.COM.

Ak by ste mali záujem o viac informácií, tak sa nám určite ozvite, alebo klikajte aj na tieto odkazy: