FMK a Cyklisti z Dukly Banská Bystrica vymysleli netradičné prekvapenie: Robiť dobré skutky je také jednoduché

V spolupráci s cyklistami z klubu Dukla Banská Bystrica uskutočnili študenti piateho ročníka FMK v Trnave netradičné prekvapenie! Začiatkom decembra vymenili cyklisti na podnet našich študentov osvedčené bicykle za kuchynské pomôcky, aby svojim výtvorom prispeli na dobrú vec.

Prekvapenie pre fanúšikov, ale i bežných zákazníkov odštartovali pečením vianočných medovníčkov, ktoré by nezrealizovali tak jednoducho, nebyť pomoci študentiek z FMK. Časť z medovníčkov následne umiestnili v jednotlivých partnerských predajniach cyklistického klubu. Dopĺňala ich pokladnička na dobrovoľné príspevky, ktoré podporia talentovaného mladého cyklistu.

Nezištná pomoc zožala úspech v uliciach domovskej Banskej Bystrice, kde mali možnosť čo-to z rekordného počtu 320 medovníčkov z dielne šikovných piatačiek a čerstvo upečených diel mladých športovcov ochutnať aj bežní okoloidúci!

 „Chceli sme vytvoriť niečo, čo by pôsobilo domácou a hrejivou atmosférou Vianoc.“

S myšlienkou tohtoročného projektu prišla vyučujúca predmetu PR Katarína Ďurková, ktorá ju až do úspešného konca dotiahla za pomoci študentov FMK a samotných chalanov z Dukly. Ako vlastne vznikla idea medovníkovej pokladničky?

„Nápad vznikol tak spontánne na hodinách predmetu PR. Zadanie bolo vymyslieť a zrealizovať niečo užitočné, kde by sme pomohli neziskovej organizácii zručnosťami, ktoré si naši študenti osvojujú počas štúdia,“ priblížila projekt K. Ďurková.

Dekanka fakulty Dana Petranová k iniciatíve dodáva: „Nesmierne nás teší, ak sa študenti pod vedením skúsených pedagógov vedia nadchnúť pre správnu vec. V tomto prípade sa to vynikajúco podarilo. Veď vysoká škola by nemala byť len o štúdiu zvolenej špecializácie. Význam má najmä vtedy, ak učí študentov vyznávať tie najdôležitejšie hodnoty života, ktorými sú krása, láska, múdrosť a dobro.“

Okrem nápadu s medovníčkami zostavili študenti kalendár dobrých skutkov, ktorý pozostával z denných prejavov pomoci od mladých športovcov a ľudí, ktorí sa v cyklistike pohybujú ako tréneri,mechanici, dobrovoľníci. Čas na ne bol limitovaný, trvali od začiatku decembra do Vianoc. Talentovaní športovci tak ponúkli náhľad do svojich životov a priblížili vlastné formy pomoci a nezištnosti.

Vychutnajte si aj Vianočný pozdrav od cyklistov.