dod

Si maturant a nevieš si vybrať? Pozývame ťa na deň otvorených dverí v pohodlí domova

Si práve maturant a máš plnú hlavu rozmýšľania, čo ďalej? Práca, alebo štúdium na vysokej škole? A keď vysoká škola, tak aká? Možno ťa inšpirujeme – 12. februára o 14.00 hod. online na fmk.sk a naFMKjemidobre.sk.

Naša fakulta má ako už každý rok, aj tento pre vás pripravený Deň otvorených dverí FMK UCM, ktorý je určený pre všetkých uchádzačov o štúdium na Fakulte masmediálnej komunikácie. Tentokrát to však bude výnimočné tým, že sa stretneme v pohodlí vášho domova a pri našich počítačoch či mobiloch.

Vďaka našim študentom, absolventom či vyučujúcim sa dozvieš informácie o študijných programoch, podaní prihlášky, prijímacom konaní a v neposlednom rade, čo ťa čaká a neminie, ak sa rozhodneš práve pre FMK UCM v Trnave.

Pokiaľ rozmýšľaš, či sa pridať k našim #fmkpeople, spýtame sa ťa zopár otázok:
  • Vidíš sa v budúcnosti v rozhlasovom či televíznom svete?
  • Bavia ťa sociálne siete a raz by si sa im chcel venovať full-time?
  • Láka ťa písanie článkov do časopisov či na web?
  • Chcel by si si zarábať vymýšľaním nových digitálnych hier?
  • Predstavoval si si seba niekedy pracovať v oblasti reklamy a marketingu?

Ak si odpovedal aspoň raz áno, nemáš už nad čím ďalej rozmýšľať. Vyštuduj na škole, kde si nielenže rozšíriš svoje obzory, spoznáš skvelých ľudí, ale na FMK ťa hlavne pripravíme do budúceho povolania.

Prvýkrát ONLINE

Školu ti predstavia samotní študenti, doktorandi a vyučujúci, ktorí sú tiež absolventmi FMK UCM. Potenciálni uchádzači majú informácie priamo od tých najpovolanejších, teda tých, ktorí si FMK už vyskúšali na vlastnej koži.

Pre súčasnú situáciu nie je možné stretnúť sa osobne, organizátori sa však snažia aj napriek tomu pripraviť program tak, aby každého, kto si online deň otvorených dverí zapne, bavil a poskytol všetky informácie, ktoré potrebuje. Ako hodnotí tento presun do online prostredia organizátorka Dr. Slávka Gracová? „Organizovať podujatie, na ktoré predtým chodilo cca 500 ľudí, je v online prostredí ťažké. Budeme sa ale snažiť sprostredkovať záujemcom o štúdium čo najviac z atmosféry, ktorá bývala predchádzajúce roky naživo v Trnave. Program bude doplnený o množstvo videí a samozrejme sa diváci dozvedia všetky potrebné informácie. Naživo sa uvidíme, keď sa stanú našimi študentmi.“

Veríme, že ak sa situácia upokojí a vráti do starých koľají, uchádzači o štúdium, ktorí sa stanú aj našimi študentmi, si skvelé FMK akcie budú môcť vychutnať aj naživo. Tí, ktorí DOD navštívili v minulosti, sa vyjadrili takto:

Bianca: „Na pódiu sa vystriedalo veľa zaujímavých ľudí s ešte zaujímavejšími informáciami. Bolo to vtipné a vážne zároveň. Originálne, stručné a zaujímavé. Poňaté takým spôsobom, že som sa v tom našla. Celkový dojem – jedenásť bodov z desiatich.“

Michal: „Páčilo sa mi, že pred hlavnou prezentáciou som získal veľa informácií od študentov a učiteľov vo vstupnej hale a voľný čas som vedel vyplniť rôznymi aktivitami. Zaujalo ma, že fakultu prezentovali samotný študenti, ktorí sú hrdí na svoju školu a ktorým štúdium na fakulte veľa dalo.

Aneta: Ešte doteraz si pamätám ako som sa cítila po DOD FMK, ktoré má presvedčilo na akú vysokú školu chcem ísť. Žiadne nudné odpovede na otázky, chodenie po škole, ktoré aj tak nikomu nič nedalo, ale naopak, program pri ktorom ti prišli reálni študenti povedať ako sa majú na škole, prišli absolventi, na ktorých si videl, že asi sa dá fakt uplatniť po vyštudovaní tejto školy. Moderátori, ktorí ako neskôr zistíš sú tvoji učitelia. Zistil si všetky potrebné informácie, nenudil si sa a odchádzal si s pocitom, že asi to mu fakt dáš šancu. Tak neváhaj a príď sa aspoň pozrieť.“

Tí, ktorí neprišli len na DOD, ale sa na FMK aj dostali sa o rok dostali na druhú stranu a sami sa do organizácie najväčšieho podujatia na fakulte zapojili.

Filip: „Na DOD FMK som bol celkovo dvakrát. V treťom aj vo štvrtom ročníku. Hneď prvé DOD ma oslovilo svojou atmosférou a všetkým čo sa dialo okolo mňa. Pri vchode do budovy ma hneď odchytili nejakí ľudia. Mal som ísť povedať niečo do rádia. Pýtali sa ma odkiaľ som prišiel, prečo som tu a či sa mi tu páči. Bol to príjemný rozhovor na začiatok môjho prvého DOD. A momentálne som možno aj práve vďaka tomu členom práve nášho fakultného rádia Aetter. Toto DOD sa však už na prvý pohľad líšilo od ostatných.

Okrem toho, že toľko ľudí na jednom DOD som nikdy predtým ani potom nevidel, tak všade boli študenti fakulty v tričkách a veľmi radi mi poskytli informácie, ktoré som potreboval. Keď sme sa všetci presunuli na hlavný program, tak som zbadal ten najväčší rozdiel od iných škôl. Tu sa nás naozaj snažili zaujať každou jednou maličkosťou a nebola to len suchá prednáška čo, kde a ako. Vtipní moderátori, aktívne zapájanie publika, či skryté peniaze pod stoličkou. To bolo len zopár príjemných a úsmevných momentov, ktoré si myslím, že zapôsobili na veľa potencionálnych študentov.

Momentálne som druhák a DOD som sa zúčastnil aj minulý rok, tentoraz však v roli pomocníka pri organizácii. Som istý, že práve prvý dojem, super atmosféra a milí ľudia mi pomohli nielen pri výbere školy ale aj v tom, že som neskôr stál na druhej strane a snažil sa pomôcť ďalším potencionálnym študentom našej fakulty.“

Deň otvorených dverí sa uskutoční ONLINE v piatok 12. februára 2021 o 14.00 hod. Nezabudni sa taktiež pridať do facebookovej udalosti, kde vám budeme postupne pridávať ďalšie dôležité informácie. DOD bude možné sledovať na webe fmk.sk a naFMKjemidobre.sk.

Na záver len jedno: #naFMKjemidobre a bude aj tebe. Tešíme sa na teba!