V JAME strašilo

Skupina študentov Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, ktorá sa prezentuje pod názvom Event Squad, poňala tohtoročný Halloween kreatívne a zorganizovala podujatie, ktoré vtiahlo celú JAMU do strašidelného sveta.

Jama Nightmare sa konala v utorok 28. októbra 2014 od 14.00 hod. na prízemí priestorov UCM v JAME. Cestu ku knižnici zdobili tekvice a sviečky, steny duchovia a netopiere, mohli ste stretnúť aj živé strašidlá. Atmosféru podujatia dotvárala dvojica dj-ov Remb a VKTRD.

JAMA-Nightmare_06 JAMA-Nightmare_02  

Počas podujatia sa mohli študenti zúčastniť súťaže vo vyrezávaní tekvíc, hlavnou aktivitou bola tajomná vražda študentky, ktorú organizátori zinscenovali s pomocou členov univerzitného divadla. Detektívne tímy študentov zbierali po stanovištiach dôkazy od samotných postáv príbehu.

Po zotmení sa premietal klasický horor Nočná mora z Elm street na podporenie strašidelnej nálady.

JAMA-Nightmare_05 „Premiéra JAMA Nightmare dopadla z môjho pohľadu výborne. Páči sa mi, že FMK žije nielen svojimi tradičnými podujatiami, ale stále ich rozširuje o nové kvalitné projekty, ktoré majú dušu. Verím, že študentom i pedagógom, ktorí sa prišli na chvíľu nadýchnuť halloweenskej atmosféry, sa páčilo, a o rok prídu opäť aj s ďalšími priateľmi a známymi,“ zhodnotila vedúca Kabinetu eventov FMK Petra Grešková.

Po programe zábava pokračovala na afterparty v bare Cerveza. Keďže celé podujatie sa nieslo v duchu Halloweenu a jesene, organizátori sa postarali o prípravu sezónnych jedál ako tekvicová polievka a tekvicové placky, ktoré sa pripravovali priamo na mieste.

V mysli organizátorov vznikol nápad na nočnú moru v JAME už minulý rok a v tomto semestri svoje plány uskutočnili.  „Bolo to vydarené podujatie, prišlo veľa ľudí a mnoho z nich aj v maskách, čo nás potešilo. Bolo vidieť, že ľudia sa príjemne zabavili,“  povedala Eva Toráčová, jedna z organizátoriek JAMA Nightmare a dodala: „S tým, ako projekt vyšiel, sme spokojní a dúfame, že aj z Halloweenu sa na FMK stane tradícia.“

Členmi agentúry sú Eva Toráčová, Paula Setnická, Anna Petrocová, Miška Chrkavá, Paťka Žuchovská, Katka Neuschlová, Filip Jančo, Erik Freund a Lukáš Valla. Event Squad funguje pod záštitou Kabinetu eventov FKM UCM.

Podujatie podporili Leháro a Creativecakes.

Text: Eva Toráčová
Foto: Matúš Pastor