Kasiopea - slider1

Univerzitné divadlo zaujalo na Kasiopeafeste porotu i divákov

Z Kasiopeafestu, ktorý sa konal 17. – 19. júla 2015, si univerzitnè divadlo The-a(r)t-re odnieslo jednu z hlavných trofejí – Cenu organizátora. V Budmericiach zahrali svoju najnovšiu inscenáciu Všetko najlepšie.

Kasiopeafest je najväčším divadelným festivalom na Slovensku z pohľadu počtu účinkujúcich hercov a režisérov. Tento rok sa pred viac ako 200 divákmi predstavilo 14 divadelných súborov.

Zoskupenie The-a(r)t-re tvoria študenti a absolventi Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V zložení Lucia Nagyová, Michal Pavlov, Katarína Kanisová, Silvia Pipíšková, Anna Reptová (FMK), Tomáš Kramár (FSV), Róbert Dinis (FF), Katarína Čellárová, Róbert Švec a Nicol Vargová (FMK) si v Budmericiach vyslúžili cenu za najlepšiu inscenáciu ako celok.

„Na festivale sme boli už minulý rok a dostali sme od poroty pár dobrých rád. Tento rok sme hrali komédiu Všetko najlepšie od Raya Cooneyho. Chceli sme hlavne pobaviť ľudí, lebo táto hra nám prirástla k srdcu a to je na ochotníckom divadle dôležité,“ hovorí študentka 3. ročníka vzťahov s médiami Nicol Vargová.

Hodnotil sa scenár, herci a réžia. Finálneho víťaza určila svojim hlasovaním porota spolu s návštevníkmi v pomere 50:50. „Očakávania sme veľmi nemali – sú tam súbory, ktoré pôsobia spolu mnoho rokov a sú zohratí, ale nám sa to podarilo tvrdou prácou aj za 2 roky, čo súbor vediem v tejto zostave, takže sme veľmi spokojní,“ doplnila. 

Členmi súboru sú okrem hercov aj technik Samuel Böhm, maskérka Frederika Kovalčíková a kostymérka Paulína Jelínková (všetci z FMK). Od budúceho akademického roka prevezme režisérsku úlohu Tomáš Kramár, ktorý v súbore pôsobí takmer od jeho vzniku.

Text: Dáša Mužíková
Titulná fotografia: Marcel Olša