RECfruit 2020: Videomakeri/ky majú predĺžený deadline a možnosť prihlásiť viac videií

Celoslovenská súťaž vo videotvorbe RECfruit vo svojom 4. ročníku urobila viacero zmien. Nakoľko obmedzenia v istom smere zasiahli aj ju, snaží sa k videomakerom pristupovať férovo, a tak pridáva aj ďalšie novinky.

Už pri zahájení súťaž komunikovala viaceré novinky, medzi nimi napríklad vekovú hranicu, ktorá rozdelila videomakerov s ich dielami do a od 18 rokov, alebo nové tváre v porotcovskej zostave, vrátane režisérky Barbory Berezňákovej či filmového zvukára Lukáša Kasprzyka a kameramana Nora Hudeca.

Po novom však každý talentovaný videomaker či videomakerka môžu okrem spomínaných zmien počítať s predĺženým deadlinom až do 31. októbra 2020, kedy súťaž definitívne zavrie svoje brány. Organizátori však upozorňujú, že je lepšie, ak tvorcovia svoje videá pošlú čím skôr. Začiatkom októbra sa totiž chystajú spustiť aj sekciu verejného hlasovania pod záštitou generálneho partnera súťaže.

Keďže RECfruit od úplného začiatku komunikuje možnosti, ktoré mladým ľuďom každoročne otvára, rozhodla sa im pre tentokrát ešte viac pomôcť naštartovať kariéru tvorcov. Pridáva možnosť prihlásenia až 3 videí na zadanú tému „O čom točíš“, čím zvyšuje šance na úspech jednotlivcov.

Okrem bodov a skomentovania prác od poroty sa súťažiaci opäť môžu tešiť na skvelé ceny v hodnote viac ako 4 000 €, za ktoré organizátori ďakujú všetkým partnerom súťaže.