Zahrajte si počítačovú hru FMK: Spravíte skúšku u profesora na áčko?

Chcete sa vzdelávať? Asi aj to bol jeden z dôvodov, prečo ste išli na vysokú školu. Študenti TEDI vytvorili hru, v ktorej sa chce hlavný hrdina naučiť čo najviac od svojho profesora. Uchádzači v nej nájdu aj príklady testových otázok.

V klasickej arkádovke sa budete vyhýbať časožrútom, zbierať skriptá (3 vedomosti z každého študijného programu), dopĺňať si vedomosti (život) u vyučujúcich. Cieľom hry je nájsť profesora a dostať u neho zo skúšky áčko. 

Náhľad FAQs

Náhľad FAQs

„S nápadom za mnou prišiel prof. Pavlů potom, čo so študentmi marketingu na hodine vymysleli koncept interaktívnej hry, v ktorej by, paradoxne, naháňali študenti profesorov,“ hovorí koordinátor projektu Dr. Zdenko Mago. Spolu so štyrmi študentmi FMK UCM Tomášom Benckom, Štefanom Berdisom, Šimonom Boršom a Filipom Lehockým pripravili postupne celý dizajn, scénu, zvukové stránku (pribudne onedlho), ktoré v programátorskej fáze dostali finálnu podobu. 

Z. Mago: „Snažili sme sa vytvoriť trošku náročnejšiu naháňačku za vedomosťami, ktorá tiež netradičnou formou podáva informácie o našej fakulte a jej študijných programoch. Zároveň reprezentuje šikovnosť študentov teórie digitálnych hier (TEDI).“ 

Dôležité dátumy aj všetky ďalšie informácie súvisiace s prijímačkami nájdete na tomto odkaze.

Poďte si zahrať (popis a inštrukcie nájdete nižšie).

Chcem hrať

Pravidlá:

  1. Budete potrebovať počítačovú myš. 
  2. Vašou úlohou je zbierať skriptá a FAQs – príklady otázok použitých na našich prijímacích skúškach. Keďže súčasťou prijímačiek na Fakulte masmediálnej komunikácie UCM v Trnave je aj test z cudzieho jazyka, celá hra okrem FAQs je v angličtine.
Ako hrať

Ako hrať

Foto na titulke: Pavol Kozinka