Medzinárodná vedecká konferencia Megatrendy a Médiá 2018 už o mesiac

Presne 30 dní zostáva do ďalšieho ročníka medzinárodnej vedeckej konferencie MEGATRENDY A MÉDIÁ, ktorá sa uskutoční v dňoch 24. – 25. apríla 2018 na Smolenickom zámku. Tohtoročnou témou je realita a mediálne bubliny.

„Odlíšiť realitu od fikcie sa aj vďaka médiám stáva čoraz ťažšie. Tie tradičné stratili svoj pôvodný význam v spoločnosti, alternatívnym zasa neveríme, alebo naopak, veríme im až príliš. Nikto z nás však nevie, či žijeme naozajstnú realitu, alebo len čítame vymyslené príbehy a stávame sa súčasťou mediálnej hry, či skôr bubliny,“ uviedol Martin Solík z organizačného výboru konferencie.

Účastníci budú v štyroch sekciách diskutovať o novej realite, nových mediálnych formách, realite v mediálnom umení, jazyku a mediálnej výchove, či realite v digitálnych hrách. Súčasťou bude aj tradičná sekcia venovaná marketingu a marketingovej komunikácii, tento krát zameraná na marketingové sny a marketingovú realitu. „Okrem jednotlivých sekcií čaká na účastníkov konferencie viacero prekvapení a tak, ako každý rok, množstvo zaujímavých hostí. Novinkou tohtoročnej konferencie budú sprievodné aktivity, ktoré spestria program medzi rokovaním a verím, že hostí aj zabavia. A nie je to mediálna bublina, alebo že by áno? Nechajte sa prekvapiť,“ dopĺňa Martin Solík.

Jednotlivé príspevky budú zaradené do zborníkov, ktoré sú indexované v prestížnych vedeckých databázach ako Web of Science a iných. Najlepšie štúdie budú publikované v časopise European Journal  of Science and Theology indexovanom v SCOPUSe a vo Web of Science. 

Na konferenciu je možné sa prihlásiť do 10. apríla 2018Elektronická prihláška je k dispozícii v odkaze.

foto: Kristián Pribila
video: Ján Proner