Zisk zo Študentského plesu darovali detskému kardiocentru

Tohtoročný IV.  Študentský ples UCM – „To London please!“, ktorý organizovali študenti z Kabinetu eventov FMK UCM, nebol len o zábave, ale pomohol aj dobrej veci. 

V piatok 6. novembra 2014 navštívili členovia Kabinetu eventov Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave – Eva Fajčíková, Denisa Chovanová, Dominika Jurigová, Petra Dzurenková a Martin Vanko spolu s vedúcou kabinetu Petrou Greškovou a Igorom Lakatošom detské kardiocentrum v Bratislave. Kardiologickému oddeleniu venovali výťažok zo 4. Študentského plesu Univerzity sv. Cyrila a Metoda pod názvom ,,To London, please!”.

Navsteva-kardiocentra2Finančný dar vo výške 1057 € odovzdali študenti primárovi Kardiologického oddelenia Detského kardiocentra Mariánovi Hrebíkovi, ktorý ocenil ich nápad a myšlienku pomáhať iným. „Veľmi si vážim pomoc študentov, zásluhou ktorej nám pribudne na oddelení ďalší prístroj. Ten pomôže pri záchrane ľudí nielen so srdcovými ochoreniami. Nesmierne poďakovanie patrí aj Nadácii Detského kardiocentra, pretože vďaka nim môže nemocnica nakupovať potrebné zariadenia,“ hovorí primár Hrebík. Svoje nadšenie pre dobrú vec vyjadrila aj správkyňa Nadácie Detského kardiocentra Mária Kadlečíková: „Som rada, že už aj mladí ľudia sa zapájajú do takýchto činností a pomáhajú nám.“

Navsteva-kardiocentra3

Postupne sa začínajú už aj prípravy na ďalší ročník plesu. „Spoluprácu s Detským kardiocentrom stále rozvíjame, a preto bude hlavná iniciatíva tohto ročníka opäť smerovaná práve jemu. Veríme, že ich spolu s nami podporí čo najviac ľudí,“ dodáva Grešková.