Nočná mora opäť na univerzitných chodbách

TRNAVA, 11. 11. 2016 – Strašidelný event Jama Nightmare, ktorý každoročne organizujú študenti Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave (FMK UCM) sa konal po tretí krát.

Táto halloweenska udalosť sa každoročne usporadúva pod záštitou Kabinetu Eventov FMK UCM v univerzitných priestoroch Jamy. Predošlé ročníky boli tematicky venované vražde študentky a rozšíreniu vírusu zombie. Aktuálny ročník ovládli hororoví zabijaci ako Freddy Krueger alebo Bábika Chucky, ktorí si na chodbách školy usporiadali párty zabijakov. „Tému killer party sme vybrali najmä preto, lebo máme pocit, že momentálne sú negatívni hrdinovia veľmi trendy, možno viac ako tí pozitívni,“ uviedla študentka Eva Toráčová, jedna z organizátorov.

Tak ako každý ročník, aj tento súťažili študenti v tímoch priamo na chodbách univerzity. Štvorčlenný tím musel preukázať rýchlosť, šikovnosť a inteligenciu skôr ako ich dopadol nebezpečný vrah. Každý člen tímu bol zavedený do tmavej miestnosti s nástrahami, kde musel hľadať indíciu. Keď sa traja členovia dostali z miestnosti, bolo im oznámené, že štvrtého člena uniesol vrah a musia dať dokopy svoje indície, aby ho našli. Hry sa zúčastnilo až sedem tímov. „Chodby mali krásnu výzdobu a celkový program bol super, sme veľmi radi, že sme sa zúčastnili,“ vyjadrila sa Darina Sklenárová, členka víťazného tímu.

Počas udalosti sa mohli študenti zúčastniť aj súťaží pre jednotlivcov či dvojice a vypočuť si koncert kapely July in Bloom alebo si nechať vytvoriť halloweensky make-up. Zoskupenie organizátorov Event Squad hodnotí tento ročník pozitívne: „S účasťou sme veľmi spokojní. Dúfame, že sa ľudia bavili a užili si strašidelnú atmosféru. Najviac sme sa tento rok vyjašili na výzdobe a môžeme potvrdiť, že Jama sa zmenila na úplne iné miesto. Tešíme sa na ďalšie podujatie, ktorým budú decembrové Vjamnoce.“

Viac informácií poskytne:
PaedDr. Eva Habiňáková, PhD.
Kabinet public relations
Atteliér – kreatívna a eventová agentúra FMK UCM v Trnave
e-mail: press.fmk@ucm.sk