Neseď cez víkend doma – prevetraj sa na Cajglovačke!

TRNAVA (20. 10. 2016) – Po minuloročnom úspechu opäť prichádza Jesenný Cajgelvíkend na Prengu. V sobotu 22. a v nedeľu 23. októbra 2016 je pre všetkých cyklomilovníkov pripravené športové podujatie plné adrenalínu, súťaží a zábavy.

Na trnavskom Prednádraží budú bojovať o titul majstra Európy tí najlepší cyklokrosári. Sprievodnou akciou pre verejnosť bude Cajgelvíkend, v rámci ktorej budú divákov a fanúšikov zabávať študenti Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave pri rôznych aktivitách.

Cajgelvíkend v sebe zahŕňa až tri podujatia, jeho priebeh bližšie popisuje Katarína Ďurková, jedna z organizátoriek: „V sobotu budú bojovať o tituly európskeho šampióna masters cyklokrosári z celej Európy, počas nedele sa uskutočnia cyklistické preteky v rámci slovenskej súťaže. Dopoludnie je určené pre deti trnavských škôl a od obeda začínajú preteky pre cyklistov s licenciou.”

Po minuloročnom úspechu sa na tohtoročné trnavské preteky pripravujú ľudia z rôznych kútov sveta. „Chystá sa k nám partia Španielov, Švajčiarov, Holanďanov, Rakúšanov, Poliakov a  aj Čechov. Trať sedí aj slovenským pretekárom, a tak verím, že sa im podarí prekonať minuloročnú žatvu šiestich medailí,” vyjadril sa predseda organizujúceho klubu Bohuslav Kujovič, dlhoročný cyklistický tréner.

Pre návštevníkov budú prichystané zaujímavé súťaže ako jazda zručnosti okolo kužeľov, karneval, maľovanie na tvár, skákanie v mechu, fotenie, púšťanie šarkanov a mnoho ďalších. „Verím, že prilákame nielen ľudí, ale aj babie leto,“ dodala Ďurková.

Cajgelvíkend bude mať pokračovanie aj počas letného semestra, ako súčasť veľkých medzinárodných pretekov Okolo Slovenska, na ktorých štartujú profesionáli.

 Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave je mladá, moderná a dynamická fakulta, alma mater mnohých úspešných žurnalistov, mediálnych odborníkov, marketérov, moderátorov, hovorcov, pracovníkov reklamných, marketingových a PR agentúr ako aj renomovaných pedagógov a odborníkov z praxe. Poskytuje vysokoškolské vzdelanie v študijných programoch masmediálna komunikácia, marketingová komunikácia, media relations (v anglickom jazyku), aplikované mediálne štúdiá a teória digitálnych hier. Okrem toho ako jedna z dvoch inštitúcií na Slovensku realizuje aj habilitačné a inauguračné konania v odbore masmediálne štúdiá. Fakulta vznikla 01. 08. 1997.

Viac informácií poskytne:

PaedDr. Eva Habiňáková, PhD.
Kabinet public relations
Atteliér – kreatívna a eventová agentúra FMK UCM v Trnave
e-mail: press.fmk@ucm.sk

Zdroj: tlačová správa