Dalibor Jakuš radil Pointtistom

Začiatkom marca sa začali realizovať prvé aktivity nového coworkingového centra založeného v priestoroch FMK UCM. Pointt pre svojich členov pripravuje prednášky, workshopy a mentoringové eventy. 

Pointt - logoVo februári informovala FMK o založení coworkingového centra, ktoré bude poskytovať priestor pre študentov na rozvíjanie nápadov, projektov, a zároveň prinášať aktivity, ktoré im budú v týchto ambíciách pomáhať. Prihlasovanie prostredníctvom formulára trvalo do konca februára a vyústilo do výberového konania, na ktoré boli pozvaní všetci, čo prihlášku odoslali.

V súčasnosti má coworkingové centrum 13 členov, ktorí ho vnímajú ako šancu na prinútenie sa pracovať na svojom nápade, a zároveň i na sebe – svojich schopnostiach prezentovať (sa), prijímať kritické pripomienky, stretávať sa so zaujímavými ľuďmi a vymieňať si navzájom skúsenosti.

Martin: „Od Pointtu očakávam, že ma prostredie motivuje k väčšej iniciatíve a že v ňom stretnem podobne zmýšľajúcich ľudí, s ktorými môžme v budúcnosti vymyslieť veľmi zaujímavé projekty.“

Majdži: „Od Pointtu očakávam to, čo asi aj ostatní, a to je hlavne konečne rozbehnúť naše projekty a nezostávať iba pri myšlienke, o ktorej dokola len rozprávame. Teším sa na ďalších mentorov a v neposlednom rade dúfam, že sa naučíme pred nimi sebavedomo prezentovať, resp. pitchovať.“

Roman: „Od Pointtu očakávam hlavne prostredie, v ktorom sa budem venovať len projektu a že tu naše myšlienky a nápady premeníme na hotové produkty.“

Veronika: „Pred prvým stretnutím sme mali určite každý mnoho očakávaní. Za mňa môžem s pokojným svedomím povedať, že boli naplnené. Od Pointtu očakávam, že nám pomôže nakopnúť náš startup a bude aj naďalej prinášať takéto poučné a motivačné stretnutia“.

Lukáš: „Od Pointtu očakávam, že si získame pozornosť viacerých mentorov, úspešných ľudí a že spoločne vypracujeme nejeden úspešný projekt.“

Feedback na nezaplatenie

V stredu 12. marca ako prvý z mentorov prišiel Pointtistom svojimi radami a nápadmi pomôcť Dalibor Jakuš – zakladateľ portálu Profesia.sk.

Dalibor JakušKaždý z projektov odprezentoval jeden z tímu, po predstavení myšlienok nasledovala spätná väzba od mentora. Svojimi pripomienkami sa do diskusie zapájali aj ostatní, takže nápady neprichádzali len od skúseného človeka z praxe, ale aj od potenciálnej cieľovej skupiny.

Daniela M.: „Úvodný mentoring priniesol nové myšlienky do našich projektov. Myslím, že so mnou budú všetci súhlasiť, že Dalibor Jakuš svojimi radami posunul projekty o level ďalej. Svojou konštruktívnou kritikou veľmi jasne upozornill na nedostatky, na ktorých môžeme popracovať a zmeniť ich na naše výhody“. 

Lukáš: „Oceňujem, že sa na každom projekte snažil ukázať, že sa s ním dá ísť medzi širšie masy, ako si viacerí Pointtisti predstavovali“. 

Majdži: „Prvý mentoring od Dalibora Jakuša bol naozaj príjemný. Je to úspešný človek, ktorý nám za tých pár hodín dal veľmi veľa. Každý projekt zhodnotil realisticky a pomohol nám skvelými radami a nápadmi. Páčil sa mi aj jeho prístup a spôsob, akým sa s nami rozprával“. 

Dalibor Jakuš v PointteDalibor Jakuš v PointteDalibor Jakuš v Pointte

2v1

Ešte v ten istý deň mohli Pointtisti prísť na live streaming z workshopu Team očami právnika, ktorý sa uskutočníl v kretívnom priestore The Spot sídliacom v Bratislave. Spoločné sledovanie poskytlo priestor na stretnutie členov a diskusiu k sledovanej prednáške.

The Spot - logoV spolupráci s The Spot bude Pointt pokračovať aj naďalej. V rámci programu GURU @The Spot poskytol Spot Pointtistom voľné vstupy na svoje workshopy.

-dmu-

Projekt je spolufinancovaný zo zdojov EÚ.

 

 

 

www.europa.euwww.esf.sk