TVaT 2013

Týždeň vedy a techniky sa snaží popularizovať vedu a techniku a povzbudiť študentov k bádaniu naprieč celým spektrom vedných disciplín. Na päťdňovom seriály prednášok od osobností z oblasti médií a marketingu je vítaný každý, kto si rád kladie nezodpovedané otázky a koho lákajú skúsenosti z praxe.

Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
 • 9.00 hod. – JAMA JC 13

  TVAT2013: To vymyslíme neskôr

  TO VYMYSLÍME NESKÔR

  Matúš Hliboký in / Melon Marketing , Maroš Hamorský in / TRIAD Advertising, Branislav Macko in / digita.sk , Marek Surovec in / Wiktor Leo Burnett, Roman Majerský in / Freelance, Marek Lenčucha in / Ponyhouse.

  Na workshope si študenti budú môcť vyskúšať prácu copywritera na reálnom zadaní a získajú cenný feedback na svoje riešenia.

  Workshop organizuje: Mgr. Vladimíra Jurišová, PhD. (FMK UCM)

  9.20 hod. – Kino OKO

  2_mark_verner

  PAULUS VS. IHNAČÁK

  Miroslav Verner / marketingový riaditeľ, LIDL

  Prednáška sa zameria na projekt „Paulus vs. Ihnačák“ z komplexného pohľadu – od prvotnej myšlienky až po jej realizáciu a aktuálny stav.

  Prednášku organizuje: Mgr. Peter Krajčovič (FMK UCM)

  10.15 hod. – BM 338 (SKLADOVÁ)

  3_mark_okolicanyi

  PREČO PODNIKAŤ A AKO ZAČAŤ

  Martin Okoličányi / konateľ, I.M.I. Auto

  Prednáška bude odpoveďou na to, prečo podnikať, a zároveň návodom ako začať. Je určená pre všetkých, čo chcú premeniť svoje vízie na realitu.

  Prednášku organizuje: Mgr. Iveta Máliková, PhD. (FMK UCM)

  10.15 hod. – BM 239 (SKLADOVÁ)

  4_mark_rus

  NESŤAŽUJ SA, STÁŽUJ!

  Rudolf Rus in / majiteľ a HR Conzultant, RCRT mnt, Barbora Kollárová in / HR Specialist, Slovak Telekom, Lenka Krajčíková / Resourcing Coordinator, TESCO stores, Andrea Boldišová / interná doktorandka, FMK UCM

  V jednej ruke diplom, v druhej prázdne CV? Tento profil sa už nepredáva! Stážuj! Diskusia, v ktorej sa študenti dozvedia, aké programy pre študentov ponúkajú vybrané firmy na slovenskom trhu, ako taká stáž v CV-čku vyzerá a ako ju správne predať. Tiež si budú môcť na vlastné oči pozrieť ako taký študent, ktorý absolvoval stáž vyzerá.

  Diskusiu organizuje: Mgr. Zuzana Danechová (FMK UCM)

  11.00 hod. – JAMA JC 24

  5_mark_kovac

  ONLINE MARKETING V MEDZINÁRODNÝCH VODÁCH

  Martin Kováč in / Global Online Marketing Manager, ESET

  Martin Kováč je jeden z najvplyvnejších ľudí slovenského online marketingu. Osem rokov pôsobil v spoločnosti ETARGET ako country manager pre Slovenskú republiku. Okrem toho bol podpredsedom IAB Slovakia a spolupredseda SEMPO europe. Spoločnosť ESET je najväčšou a najúspešnejšou slovenskou firmou v oblasti IT. V súčasnosti má svoje zastúpenie vo viac ako 180 krajinách celého sveta. Martin príde porozprávať o tom, ako sa riadi tím v takejto velkej korporácii, aké nástroje používajú a aké sú trendy do najbližších mesiacov.

  Prednášku organizuje: Mgr. Pavol Kyselica (FMK UCM)

  12.00 hod. – JAMA JC 24

  6_mark_janek

  UHÁDNEŠ 10+1 DIZAJNOVÝCH HÁDANOK?

  Tomáš Janek in / Digital Designer, Azet.sk

  Počas workshopu najlepší hádač vyhrá darček, takže už len kvôli tomu sa oplatí prísť. Inak bude reč o využití psychológie v dizajne. Študenti sa dozvedia na konkrétnych príkladoch z praxe, ako sa správajú ľudia na internete, čo pri tom cítia, nad čím rozmýšľajú a aké rozhodnutia robia. Ukážeme si aj rozdiel medzi hipsterským a profesionálnym dizajnom.

  Prednášku organizuje: Mgr. Pavol Kyselica (FMK UCM)

  12.00 hod. – BM 239 (SKLADOVÁ)

  7_mark_stalmasek

  MILIÓNY ADRESÁTOV, VŽDY ORIGINÁLNA ZÁSIELKA

  Jozef Štalmášek in / vedúci manažér divízie doručovania, Cromwell

  V rámci prednášky bude predstavená spoločnosť Cromwell a.s., ktorá sa zameriava na poskytovanie komplexných printových, doručovateľských a direct marketingových služieb. Prednáška poskytne študentom praktický pohľad na spôsob, proces a výhody realizovania cieleného personalizovaného marketingu.

  Prednášku organizuje: Mgr. Petra Grešková (FMK UCM)

  13.00 hod. – JAMA JC 21

  8_mark_muzikova

  NÁPAD S POTENCIÁLOM ÚSPECHU

  Dáša Mužíková in / FMK UCM, SW BA 3, Veronika Podmaková in / SW BA 4, Zuzana Tvarošková / SW BA 4.

  Prvých 6 – 8 sekúnd predstavenia myšlienky predstavuje kľúčovú časť, kedy možno publikum zaujať. Ak rečník poslucháčov nezaujme niečím výnimočným v tejto časti, nikto už nebude počúvať tú nasledujúcu. Dobrou príležitosťou, kde si svoj elevator pitch vyskúšať pred väčším publikom, je StartupWeekend, ktorý sa v Bratislave tento rok uskutoční už štvrtýkrát. Viac informácií o samotnom evente sa dozviete na prednáške.
  Prednášku organizuje: Mgr. Dáša Mužíková (FMK UCM)

  13.00 hod. – JAMA JC 13

  9_mark_ondrus

  AKO „PREDAŤ“ BASKETBALOVÝCH ŠAMPIÓNOV

  Michal Ondruš / generálny manažér, BK Inter Incheba Bratislava, Adam Solga / PR manažér, BK Inter Incheba Bratislava

  V prednáške sa hostia zamerajú na témy ako význam jasne formulovaných cieľov a vízie v športovom marketingu, komunikácia s potenciálnymi partnermi a sponzormi, vytváranie prostredia a podmienok pre sebarealizáciu profesionálnych športovcov ako predpoklad úspechu, komunikácia s fanúšikmi, budovanie vzťahov s médiami, získavanie priestoru v médiách, krízová komunikácia.

  Prednášku organizuje: Mgr. Stanislav Findra (FMK UCM)

 • 9.00 hod. – JAMA JC 13

  10_mark_liptak

  MEDIÁLNY TRH V PRAXI

  Roman Lipták in / špecialista digitálnej reklamy, MEC

  Prednáška priblíži fungovanie na mediálnom trhu, spoluprácu mediálnej agentúry so zadávateľmi, médiami a reklamnými agentúrami. Prinesie študentom praktický pohľad na možnosti ich budúceho uplatnenia a pomoc pri výbere profesného rastu.

  Prednášku organizuje: Mgr. Vladimíra Jurišová, PhD. (FMK UCM)

  10.15 hod. – JAMA JC 13

  11_mark_skopp

  NOVÉ A SEXY UX

  Július Škopp in / UX dizajnér, Sygic

  Július Škopp vyštudoval architektúru, pracoval ako grafik a web dizajnér a teraz sa zaoberá tým, ako správne smerovať používateľov v činnostiach, ktoré vykonávajú v digitálnych produktoch. Je UX dizajnérom vo firme Sygic. Popri tom vypomáha na rôznych projektoch, napríklad pre štátnu správu (eGov, Národná evidencia vozidiel) a píše asi najčítanejší (asi jediný) UX blog na Slovensku: UXthis! Jeho prednáška prinesie krátky úvod do dizajnu digitálnych produktov orientovaných na ľudí. Kto to tí UX dizajnéri vlastne sú a prečo “skáču” do marketérov, copywriterov, produktových manažérov, webdizajnérov? V skutočnosti mudrujú úplne do všetkého, čoho sa môže človek chytiť. Zmena UX práce na profit a dôvod, prečo je to všetko nové a sexy.

  Prednášku organizuje: Mgr. Jakub Ptačin (FMK UCM)

  11.00 hod. – Kino OKO

  12_komu_kopecky

  PROSMÁT SE K CHYTROSTI

  Petr Kopecký / dramaturg, Česká televízia

  Petr Kopecký pracuje v Českej televízii od roku 1989. Päť rokov strávil v zahraničí ako spravodajca na Slovensku, v Rakúsku a Maďarsku. Potom, ako Česká televízia spustila svoj vlastný kanál pre deti, Déčko, stal sa dramaturgom Zpráviček – denného spravodajstva pre deti. Na prednáške sa študenti dozvedia, ako vytvoriť v mediálnom prostredí bezpečný prístav pre deti tak, aby sa pri pozeraní televízie nielen zabavili, ale aj niečo naučili. Predstaví študentom fungovanie detského kanála Déčko a priblíži tvorbu denného spravodajstva pre najmenších divákov.

  Prednášku organizuje: Katedra mediálnej výchovy (FMK UCM)

  13.00 hod. – Audio štúdio 231 (Skladová)

  13_komu_farkas

  ZOPÁR VECÍ, KTORÉ STE MOŽNO O FILMOVEJ HUDBE NETUŠILI

  Tomáš Farkaš / FMK UCM

  Filmová hudba bola v rámci filmovej teórie vždy tak trochu prehliadaná. Často čítate najvšemožnejšie interpretácie vizuálnej a naratívnej stránky, hereckých výkonov a efektov – ale tá auditívna časť, tá časť filmu, ktorá na vás niekedy pôsobí na podvedomej úrovni niekoľkonásobne viac – o tej sa dozviete maximálne to, že „zvuková stránka filmu bola na vysokej úrovni“. V rámci tejto prednášky sa študenti budú môcť dozvedieť odpovede na otázky, akými sú: Prečo vlastne hudba vo filmoch existuje? Aké má v skutočnosti funkcie? Akým spôsobom ju môžeme vnímať? A čo to ten Adorno vlastne myslel, keď vravel, že nemý film vyvoláva v divákoch hrôzu, ktorú práve hudba dokáže odohnať?

  14.30 hod. – AM 3 (Skladová)

  14_komu_boldisova

  REKLAMNÁ FOTOGRAFIA NADREALITY

  Andrea Boldišová / FMK UCM

  Kreatívny workshop umožní študentom dozvedieť sa o netradičnej forme postprodukcie vo fotografii a následne ju aplikovať do vlastných prác. Ide o techniku vyšívania, ktorou sa zúčastnení budú snažiť originálnym spôsobom reagovať na stanovenú tému. Workshop poskytne voľný priestor pre podporenie imaginácie, sebavyjadrenia a nový – inšpiratívny pohľad na možnosti reklamnej fotografie. Študenti si prinesú vlastné farebné alebo čiernobiele fotografie vo formáte A3.

  14.50 hod. – JAMA JA 23

  15_komu_kuklis

  AKO KOMUNIKOVAŤ NENÁSILNE

  Peter Kukliš / konzultant, Life at Work in

  Nenásilná komunikácia je dynamická komunikačná metóda Marshalla Rosenberga, ktorá dáva možnosť na to, aby sa možné konflikty zmenili na mieruplný rozhovor. Peter Kukliš predstaví túto metódu aj prostredníctvom konkrétnych ukážok.
  Prednášku organizujú: Mgr. Veronika Pizano, PhD., PhDr. Katarína Ďurková, PhD. (FMK UCM)

 • 9.30 hod. – JAMA Jedáleň

  16_komu_dzurinda

  VÝZNAM DODRŽIAVANIA DIPLOMATICKÉHO PROTOKOLU – ÚLOHA DIPLOMACIE V 21. STOROČÍ

  Mikuláš Dzurinda / poslanec NR SR

  Prednáška študentom poskytne praktické skúsenosti z integračného (OECD, EU, NATO) a reformného procesu SR do EÚ, význam diplomacie, ale predovšetkým, pred akými výzvami stojí diplomacia v 21. storočí či význam činnosti EEAS (Európska zahraničná služba pre vonkajšiu činnosť.

  Prednášku organizuje: PhDr. Mária Mešťánková (FMK UCM)

  12.00 hod. – JAMA JC 13

  17_mark_woska

  AKO VZNIKAJÚ REKLAMNÉ KAMPANE

  Martin Woska in / Strategy Director, TRIAD Advertising

  Martin Woska pôsobí v online marketingu už viac ako 6 rokov. V súčasnosti pracuje v reklamnej agentúre TRIAD, kde vedie online sekciu. Pod jeho vedením vznikajú online kampane pre klientov ako Veľkopopovický Kozel, Pilsner Urquell, Konica Minolta, ZUNO Bank, Genertel a mnohé ďalšie. Prednáška bude zameraná na konkrétne skúsenosti s prácou v reklamnej agentúre a na popis toho, čo sa deje v agentúre od zadania až po skončenie reklamnej kampane.

  Prednášku organizujú: doc. Ing. Renata Nováková, PhD., Mgr. Vladimír Ovsenák (FMK UCM)

  13.00 hod. – JAMA Jedáleň

  18_mark_schovancova

  VZDELÁVANIE ZAMESTNANCOV INAK ALEBO „DVOJITÁ VÝSLEDOVKA/DUAL BOTTOM LINE“

  Andrea Schovancová / HR manažér, GGB Slovakia

  Prednáška bude o nových prístupoch k rozvoju a vzdelávaniu zamestnancov, čo strategicky znamená budovanie firmy s „dvojitou výsledovkou“, to znamená budovanie takej firmy, v ktorej je stav znalostného kapitálu tvoreného personálom rovnako dôležitý ako hospodársky výsledok. V prednáške odznejú konkrétne skúsenosti, výhody a aj čiastočné výsledky dosiahnuté týmto prístupom vo firme amerického investora pôsobiacej na Slovensku.

  Prednášku organizuje: PhDr. Bernardína Borsíková, PhD. (FMK UCM)

  13.00 hod. – Kino OKO

  19_komu_kotris

  AKO TO BEŽÍ V REÁLNYCH REDAKCIÁCH – RADOSTI A STAROSTI PRÁCE NOVINÁRA

  Jozef Kotris / športový redaktor, Zoznam.sk

  Ako to chodí v redakciách v skutočnosti, kedy sa dodržiava etický kódex, kto vlastne dotuje stratové printy, naozaj sú médiá slobodné? Čo zaujíma Slovákov a ako ich upútať? Všetko, čo by vás mohlo ako budúcich žurnalistov zaujímať, sa dozviete z úst mladého nadšeného novinára, ktorý počas svojej takmer 9-ročnej praxe aspoň nakukol do siedmich redakcií (špecifiká redakcií Pravda, SME, SITA, Hospodárske noviny, Plus Jeden deň a Zoznam) a jednej PR agentúry.

  Prednášku organizuje: Mgr. Ľubica Burianová (FMK UCM)

  14.00 hod. – JAMA JC 23

  ČO ROBÍ TECHNOLOGICKÝ EVANGELISTA V OBLASTI DIGITÁLNEJ REKLAMY

  Michal Dúžek in / Flash Creative Developer, Zaraguza Digital

  Čo sa naozaj oplatí v živote naučiť a čo nie? Na ktorých zručnostiach sa dá efektívne zarábať? O akých ľudí sa reklamky trhajú? A akých je tam plný office? Aj o tom Vám porozpráva Michal Dúžek.

  Prednášku organizuje: Mgr. Martin Klementis, PhD. (FMK UCM)

 • 11.10 hod. – Kino OKO

  20_komu_mika

  VEREJNOPRÁVNA MISIA A HODNOTY VEREJNOPRÁVNOSTI

  Václav Mika / generálny riaditeľ, RTVS

  Prednáška poskytne odpoveď na otázku aké je moderné verejnoprávne médium, predstaví napĺňanie verejnoprávnej misie zo strany RTVS, priblíží aké bolo doterajšie pôsobenie Václava Miku vo funkcii generálneho riaditeľa RTVS.

  Prednášku organizuje: Mgr. Peter Krajčovič (FMK UCM)

  12.00 hod. – JAMA JC 13

  21_mark_kasanicka

  INBOUND – BUDÚCNOSŤ ÚSPEŠNÉHO MARKETINGU

  Lucia Kasanická in / Head of Marketing Department & Head of Lead Generation Department, Allan Lloyds

  Prednáška bude zameraná na poukázanie najmarkantnejších prístupov v inbound a outbound marketingových stratégiách, posun v myslení ľudí na oba prístupy, potrebu vypracovania vhodnej kontentovej stratégie a efektívne využívanie pomocných kanálov (SEO, Social Media Marketing) na distribúciu pripraveného kontentu.

  Prednášku organizujú: Mgr. Silvia Klinčeková, prof. Ing. Jarmila Šalgovičová, CSc. (FMK UCM)

  13.00 hod. – JAMA JA 12

  22_komu_matusova

  ROZHLASOVÁ KAMPAŇ V PRAXI

  Lenka Matúsová / Matus Company

  Na prednáške sa študenti oboznámia s tvorbou rozhlasovej reklamy od A do Z. Súčasťou budú praktické ukážky konkrétnych postupov výroby reklamného spotu v rádiu.

  Prednášku organizuje: PhDr. Viera Kačinová, PhD. (FMK UCM)

  13.15 hod. – JAMA JC 13

  23_komu_salgovicova

  TERMINOLÓGIA A POŽIADAVKY NA SLUŽBY TLAČOVÝCH MÉDIÍ V ZMYSLE EURÓPSKYCH NORIEM

  Jarmila Šalgovičová / FMK UCM

  Cieľom prednášky bude objasniť význam európskych noriem pre masmediálnu komunikáciu v oblasti zjednotenia terminológie a pre optimalizáciu služieb v rámci prieskumu médií v oblasti tlače. Podať prehľad o požiadavkách na spoluprácu zákazníkov s poskytovateľmi výskumných služieb, ako aj o postupoch kontroly kvality údajov, prezentácii výsledkov zákazníkom, o práve na súkromie anketárov a zákazníkov. Definovať pojem ľudstvo a jeho vzorka, uviesť postupy a prehľady merania publika, prehľady profilov médií, výpočet pravdepodobnosti prečítania a stanoviť princípy manažérstva prác v teréne.

  14.50 hod. – Kino OKO

  Ružena Straková na TVaT2013

  ÚČTOVNÝ AUDIT A DAŇOVÉ PORADENSTVO V PRAXI

  Ružena Straková / audítorka a daňová poradkyňa, EKOPRAKTIK, TAX – AUDIT Slovensko

  Nevyznáš sa v oblasti účtovníctva a ekonomického auditu? Nebaví ťa iba samá teória a chceš sa radšej dozvedieť zaujímavejšie informácie z praxe? V tom prípade je táto prednáška pre teba. Bude ju viesť certifikovaná audítorka, daňová poradkyňa, účtovníčka – Ružena Straková.

  Prednášku organizujú: Mgr. Lucia Szkuráková, doc. Ing. Jaroslav Bednárik, PhD. (FMK UCM)

 
Späť hore ↑