Ing. Viera Krúpová

externá doktorandka

Inžinierka Krúpová pôsobí na FMK UCM od akademického roku 2020/2021. Počas doktorandského štúdia sa bude venovať moderným formám komunikácie. Jej vedecká práca je zameraná na Podcast – profesionálny aj amatérsky zvukový formát.

Profesionálny život Ing. Viery Krúpovej je úzko prepojený s médiami a komunikáciou. Takmer polovicu svojej profesijnej kariéry strávila v médiách. Pracovala hlavne v televíziách – v Slovenskej televízii a v televízii Markíza. V RTVS začínala ako redaktorka politického spravodajstva, prinášala reportáže z vlády a parlamentu. Neskôr moderovala rôzne spravodajské a publicistické relácie. V televízii Markíza bola dramaturgičkou hlavnej spravodajskej relácie. Po návrate do RTVS bola, okrem moderovania relácií, aj na pozícii šéfredaktorky spravodajstva a aktuálnej publicistiky.

Po ukončení mediálneho pôsobenia prešla na stranu firiem. Bola šéfka externej a internej komunikácie vo Volkswagen Slovakia. Komunikácii a marketingu šéfovala aj v spoločnosti TIPOS. V súčasnosti pracuje pre firmy i jednotlivcov, pomáha im hlavne v oblasti komunikácie – externej, internej a krízovej. Radí ako vystupovať v médiách, ako si pripraviť prezentáciu či verejné vystúpenie tak, aby boli čo najviac zapamätateľné. Svoje vzdelanie si doplnila o certifikát Brain based proffesional coach, čím sa snaží sa posúvať ľudí i firmy ďalej.

 

Predmety

Projekty

Pobyty

Ocenenia

Oznamy