vjamnoce

Študenti netradičným spôsobom poďakovali zdravotníckym pracovníkom v trnavskej nemocnici

Obdarovať zdravotníkov na covidovom oddelení bola tento rok jasná voľba, hovorí organizátorka podujatia Vjamnoce Jana Paveleková.

Študenti Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave osobne navštívili Fakultnú nemocnicu Trnava a priniesli zdravotníckym pracovníkom na covidovom oddelení sladké balíčky. Takouto formou sa im poďakovali za prácu a nasadenie počas pandémie COVID-19. 

Myšlienka poďakovať sa lekárom a zdravotným sestrám za ich obetavú prácu počas pandémie vznikla v rámci projektu Vjamnoce, ktorý sa pravidelne organizuje na Fakulte masmediálnej komunikácie UCM v Trnave. V spolupráci s HM Tesco Trnava študenti  pripravili balíčky s vianočnými sladkosťami. 

Riaditeľ nemocnice oceňuje záujem mladých ľudí

„Obdarovať zdravotníkov na covidovom oddelení bola tento rok jasná voľba. Študenti veľmi intenzívne vnímajú náročnú prácu zdravotníckych pracovníkov počas pandémie a najmä v posledných mesiacoch. Takouto formou sme sa chceli poďakovať za ich obetavú prácu a aspoň trochu spríjemniť predvianočné obdobie,“ uviedla Jana Paveleková z  Fakulty masmediálnej komunikácie, ktorá podujatie organizovala. 

Pre prísne epidemiologické opatrenia nemocnicu navštívila iba malá skupina študentov, ktorí odovzdali pripravené balíčky.  

„Aktivita študentov nás veľmi potešila a príjemne prekvapila. Oceňujeme, že si náročnú a obetavú prácu zdravotníckych pracovníkov počas pandémie COVID-19 všímajú aj mladí ľudia a že im nie je ľahostajná. Súčasná situácia je stále vážna a len spoločným úsilím ju dokážeme poraziť,“ uviedol Vladislav Šrojta, riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava.