Vjamnoce 2015: Stretneme sa pri stromčeku

Vianočné podujatia na našej fakulte už majú svoju tradíciu. Minuloročné Vjamnoce FMK sa tešili veľkému úspechu, organizátori sa preto rozhodli pripraviť ich znovu. Atmosféru vianočnej Jamy tak budete môcť zažiť v stredu 16. decembra 2015 od dvanástej. 

„Vlani bolo bolo pre mňa naj zážitkom určite spoločné spievanie kolied so speváckym zborom pedagógov VEGA a škôlkármi“, spomína na prvý ročník Vjamnoc za organizátorov Event Squad z kabinetu eventov Paula Setnická.

Tento rok sa budete môcť tešiť opäť na vianočný punč, varené víno, zdobenie medovníkov aj kapustnicu. V sprievodnom programe zaspievajú a zahrajú študenti FMK UCM, nebudú chýbať handmade trhy, súťaže a tombola.

Vjamnoce 2014

Vjamnoce 2014. Foto: Matúš Pastor

„Hlavným cieľom Vjamnoc zostáva aj naďalej pomoc druhým. Minulý rok sme sa venovali predaju hračiek na podporu Detského kardiocentra a tento rok sme sa rozhodli podporiť psí útulok v Trnave“,  dopĺňa ďalšia z organizátoriek Eva Toráčová. Počas celého podujatia bude možnosť prispieť vecnými alebo finančnými darmi, ktoré odovzdajú do útulku.

„Na blížiace sa Vjamnoce sa teším, pretože je to jeden z najkrajších podujatí v roku, na ktorom môžeme byť všetci spolu – študenti, doktorandi a pedagógovia. Verím, že si spoločne pochutnáme na vianočnom punči a kapustnici“, povedala vedúca kabinetu Petra Grešková. Veríme, že sa všetci 16. decembra od 12.00 do 17.00 hod. stretneme pri stromčeku vedľa knižnice FMK a zažijeme pekné Vjamnoce. Kto ho rozsvieti, zatiaľ neprezradila: „Bude to prekvapenie“.

Aktuálne informácie môžete sledovať na facebookovej udalosti Vjamnoce, minuloročné fotky si môžete pozrieť na facebookovej stránke Event Squad.