Vianočným koncertom pomôžu deťom žijúcim v Krízovom stredisku

TRNAVA, 15.12.2015 – Študenti z Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave (ďalej FMK) zorganizovali prvý Vianočný koncert na pomoc deťom a ich matkám, ktoré museli opustiť svoj domov a teraz žijú v Krízovom stredisku v Trnave. Vianočné podujatie sa uskutoční 16. decembra 2015 v aule Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

,,Kontaktovali sme riaditeľku centra a informovali sme sa konkrétnejšie o deťoch a ich matkách, ktoré sa v krízovom stredisku nachádzajú. Následne sme sa všetci jednoznačne zhodli, že to potrebujú a chceme ich potešiť. A hlavne, nie je nad pocit, keď vidíte ako sa deti tešia z každej maličkosti a sú radi, ak im venujete pozornosť.“ objasňuje zámer pomoci študent a hlavný organizátor akcie, Martin Císar.

Študenti sa prostredníctvom Vianočného koncertu snažia pomôcť deťom a ich matkám, ktoré prišli o svoj domov kvôli finančnej kríze alebo sa stali obeťami týrania. ,,Prvotne to mal byť iba vianočný koncert FMK, ale neskôr som si povedal, že by bolo pekné pomôcť v čase Vianoc i niekomu inému,“ vysvetľuje Císar.

Za symbolický finančný príspevok si budú môcť účastníci koncertu vychutnať množstvo speváckych a tanečných vystúpení. O nezabudnuteľnú vianočnú atmosféru sa postará univerzitný spevokol UniTTy, ale aj bývalí finalisti z rôznych speváckych súťaží, ako napríklad Adam Urban, Paulína Ištvancová, speváčka SIMA a mnohí ďalší. Svoje nadanie predvedú aj mladí tanečníci z tanečnej školy Alegria v Trnave.

Viac informácií poskytne:

PaedDr. Eva Habiňáková, PhD.
Kabinet public relations
Atteliér – kreatívna a eventová agentúra FMK UCM v Trnave
e-mail: press.fmk@ucm.sk

Zdroj: tlačová správa