TVaT 2017: Inšpirácia a motivácia od ľudí z praxe

Počas Týždňa vedy a techniky 2017 vás čaká na pôde FMK UCM 21 prednášok, diskusia a  praktický workshop v podaní 29 hostí z praxe. Od 6. do 9. novembra 2017 budeme opäť intenzívne prepájať teóriu s praxou.

Týždeň vedy a techniky je podujatie, ktoré Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR organizuje v spolupráci s Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky a Centrom vedecko-technických informácií SR. Do Týždňa vedy a techniky sa Fakulta masmediálnej komunikácie každoročne zapája organizovaním prednášok, workshopov, seminárov a diskusií, ktoré reflektujú aktuálne trendy v oblasti marketingovej a masmediálnej komunikácie, mediálnej výchovy a digitálnych hier.

Tento rok pre vás organizátori pripravili niekoľko noviniek.

Novinka no.1

Týždeň vedy a techniky 2017 bude prebiehať počas štyroch dní v jednej miestnosti, ktorou bude JAMA JD 11. Výnimkou je len praktický workshop s názvom „Využi reklamu na Facebooku ako profík“, ktorý povedie Jakub Gombár, Campaign Strategist z agentúry Invelity. Workshop sa uskutoční v stredu 8.11. v miestnosti Jama JA 11 od 9.00 do 12.00 hod..

Novinka no.2

Druhou novinkou je, že jednotlivé dni Týždňa vedy a techniky 2017 budú tematicky rozdelené do celodenných prednáškových blokov. Každý deň bude zameraný na inú tému:

  • pondelok, 6. novembra – digitálny marketing,
  • utorok, 7. novembra – reklama a branding,
  • streda, 8. novembra – digitálne hry,
  • štvrtok, 9. novembra – online médiá.

Novinka no.3

Poslednou novinkou tohto ročníka je REGISTRÁCIA. Vzhľadom na fakt, že po minulé roky bol o prednášky veľký záujem, tento rok sa študenti budú na registrovať na jednotlivé dni podľa toho, ktorá téma ich najviac zaujíma. Prihlásiť sa môžu na jeden deň, ale aj na všetky štyri dni prostredníctvom eventbritu.

Štvordňový program Týždňa vedy a techniky na FMK UCM zostavuje Mgr. Vladimíra Jurišová, PhD., spolu so svojím tímom: „Snažili sme sa na každý deň vybrať a osloviť naozaj skvelých ľudí, ktorí majú študentom čo odovzdať a sú odborníkmi v oblasti, v ktorej pracujú. Veríme, že tohtoročný zvučnými menami nabitý program sa študentom bude páčiť, je si naozaj z čoho vyberať.“

4 dni – 4 tematické bloky

Témy jednotlivých dní sú zostavené tak, aby pokryli všetky študijné programy, ktoré na našej fakulte aktuálne máme. Pre marketérov sme pripravili dve témy: digitálny marketingreklama a branding. Počas týchto dní budú mať na prednáškach veľmi silné zastúpenie digitálne a reklamné agentúry ako Visibility, PS:Digital, Zaraguza, Triad Advertising, MUW Saatchi&Saatchi, JANDL. Taktiež odznejú prednášky CEO úspešných eshopov Dedoles.sk a Footshop.sk či Art Directora brandingového grafického štúdia Malina studio.

Študenti študijného programu TEDI sa môžu tešiť na hostí, ktorí sa venujú digitálnym hrám. Silné zastúpenie bude mať spoločnosť Pixelfederation, pozvanie prijala aj samotná Co-Founderka Pixlu Lucia Šicková. V rámci digitálnych hier sa študenti môžu tešiť na chalanov z projektu Hemisféra, ktorí budú mať prednášku o RPG vzdelávaní či na Martina JaššaButterfly Effect programu, ktorý prezradí, ako sa živiť vymýšľaním vlastných hier.

Posledný deň Týždňa vedy a techniky bude venovaný online médiám a online media relations. Tento deň na študentov čakajú naozaj rôznorodé prednášky, ktorých spoločným menovateľom sú online médiá. Pozvanie prijali online PR špecialisti, vlogeri, youtuberi či ľudia zo zaujímavých online médií ako Refresher.sk. Headlinerom tohto dňa určite bude „najstarší jútuber v hre“ Sajfa spolu s videomakerom Borisom Holečkom. Týždeň vedy a techniky 2017 uzatvorí diskusia s youtubermi Zrebným&Frlajsom, ktorú bude viesť pedagóg Mgr. Marek Šimončič, PhD..

Prečo by ste sa mali prednášok zúčastniť?

Lebo je to pre vás jedinečná možnosť vypočuť si za štyri dni 24 zaujímavých prednášok, diskusií a workshopov od ľudí, ktorí vás môžu „nakopnúť“ a posunúť o úroveň vyššie. „Po tomto týždni budete nielen informačne vzdelaní a nabití, ale hlavne inšpirovaní a motivovaní,“ uviedla fakultná koordinátorka projektu Vladimíra Jurišová.

„Na TVAT si môžeme vypočuť zaujímavé prednášky od ľudí z praxe, ktorí nám posunú svoje dlhoročné skúsenosti a ukážu, ako to reálne funguje v praxi. To, čím si prešli a že vedia, čomu sa vyvarovať, ma vie posunúť ďalej v oblasti, ktorá ma baví a byť znovu o kúsok lepší,“ povedal Frederik Boldiš, študent 3. Bc. ročník, TEDI.

„Na TVAT je super, že prednášky sa venujú aktuálnym témam a rozhodne sa na nich nebudeš nudiť. Robia ich odborníci z fachu, preto sa dozvieš aj veľa zákulisných informácií. TVAT sa svojim programom a osobnosťami, ktoré na ňom vystúpia, vyrovná mnohým komerčným eventom,“ vyjadrila sa Patrícia Reichlová, 2.Mgr. ročník, MARK.

#tyzdenvedy2017

Tento typ podujatí je ideálny na šírenie vašich postrehov – čo si z jednotlivých prednášok odnesiete, čo nové sa naučíte, čo vás prekvapí alebo pobúri – môžete tweetovať a instagramovať #tyzdenvedy2017. V každom prípade budeme radi za spätnú väzbu – napríklad v udalosti na Facebooku.

Kompletný program Týždňa vedy a techniky nájdete na fmk.sk/tyzdenvedy2017/.