Športový duch opäť ovládol univerzitu

TRNAVA, 7.12.2015 – V trnavskej športovej hale sa dnes opäť raz bojovalo v halovom futbale o Pohár dekanky, kde sa proti sebe postavilo osem tímov. Víťaz mohol byť iba jeden.

Dnes si mohli študenti Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave (FMK UCM) opäť zmerať sily v celosvetovo obľúbenej hre, v halovom futbale. Od rána sa totiž v Mestskej športovej hale v Trnave bojovalo o Pohár dekanky Fakulty masmediálnej komunikácie UCM 2015. Zo všetkých tímov mohol byť víťazný iba jeden. Prvé zápasy základnej časti boli na programe od 8.00 hod., každý zápas trval 12 minút, vo vyraďovacej fáze 20 minút. Zúčastnených 8 tímov bolo rozdelených do dvoch skupín,  z ktorých postupne vzišli štvrťfinálové dvojice a v závere i samotný víťaz turnaja.

Zápasy boli od začiatku napínavé a nabité zdravým športovým súperením i technickými prvkami. Víťazným tímom turnaja sa stal tím AETTER, ktorý vo finále v riadnom hracom čase remizoval s tímom FC Hulianovo 4:4, no v penaltách bol úspešnejší v pomere 4:3. Na tretej priečke skončili študenti z tímu SPARTAK KOMU, ktorí zdolali AMES FC. Najlepším strelcom turnaja sa stal Dominik Jánoš.

PaedDr. Andrej Habiňák, PhD., Kabinet telovýchovy a športu FMK UCM: „Som spokojný, aj tento rok sa podarilo zorganizovať športové podujatie pre všetkých študentov FMK UCM, ktoré prinieslo nielen možnosť si zašportovať a zasúťažiť, ale aj pastvu pre oko diváka. Vďaka patrí vedeniu FMK UCM, členom kabinetu telovýchovy a športu na čele s Jakubom Alchusom i všetkým hráčom.“