Splnený sen študentov: zorganizovali profesionálnu módnu šou

TRNAVA, 18.03.2015 –  Po troch ročníkoch študentskej módnej prehliadky s názvom Fashion Delight oslovili študentov z Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave (ďalej FMK) s ponukou zastrešiť podobné podujatie zástupcovia jedného zo zábavno-obchodných centier v Trnave. Módna prehliadka Fashion na Max tentokrát spojila nielen rôzne štýly módy, ale aj tanca.

“Keď sme s Fashion Delight začínali, mali sme taký malý sen, že si nás raz niekto objedná na to, aby sme mu spravili módnu šou vo veľkom štýle. Som rád, že sa sen stal skutočnosťou a tiež som hrdý na študentov, že sa neváhali chopiť príležitosti a zastrešili kompletnú organizáciu šou,” vyjadril nadšenie pedagóg fakulty Marek Šimončič.

Modelky, ktoré sú zároveň študentkami FMK, predvádzali modely z tvorby mladých návrhárov a aktuálnych kolekcií rôznych značiek z nákupného centra. “Šou sme pripravovali od novembra. Najviac práce sme však mali posledný mesiac. Bolo to veľmi náročné, ale som rada, že sme si mohli teóriu vyskúšať v praxi a nadobudnúť nové skúsenosti, je to pre nás prejav veľkej dôvery zo strany obchodného centra,” zhodnotila hlavná organizátorka prehliadky študentka Silvia Chlumecká, ktorá tiež na móle predviedla niekoľko modelov.

Energickú módnu šou spestrili tanečno-módne vstupy pod vedením choreografky študentky Zuzany Kostúrovej i vystúpenia tanečných skupín Glams z Banskej Bystrice, M&S Luxury Angels, trnavskej Style units i študentiek z bratislavského konzervatória. V programe sa objavili i speváčka Nicole Benedikovičová a finalista súťaže Hlas Česko Slovenska Martin Císar, ktorí sú tiež študentmi FMK.

“Z reakcií publika bolo cítiť pozitívne ohlasy i zo strany zástupcov obchodného centra, veríme preto, že Fashion na Max nebola poslednou príležitosťou, kde si študenti mohli vyskúšať svoje zručnosti v praxi, ale odrazovým mostíkom k ďalším podobným podujatiam,” vyjadril nádej pedagóg Marek Šimončič.

Fashion na Max

Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave je mladá, moderná a dynamická fakulta, alma mater mnohých úspešných žurnalistov, mediálnych odborníkov, marketérov, moderátorov, hovorcov, pracovníkov reklamných, marketingových a PR agentúr ako aj renomovaných pedagógov a odborníkov z praxe. Poskytuje vysokoškolské vzdelanie v študijných programoch masmediálna komunikácia, marketingová komunikácia, media relations (v anglickom jazyku) a aplikované mediálne štúdiá. Okrem toho realizuje aj habilitačné a inauguračné konania. Fakultavznikla 01. 08. 1997. 

Viac informácií poskytne:

PaedDr. Eva Habiňáková, PhD.
Kabinet public relations
Atteliér – kreatívna a eventová agentúra FMK UCM v Trnave
e-mail: press.fmk@ucm.sk

Zdroj: Tlačová správa