Slovenský cyklista Voltemár pokračuje v ceste okolo sveta cez Turkmenistan

TURKMENISTAN/TRNAVA  28.11.2013 – Odvážny cyklista Karol Voltemár, ktorý sa v máji 2013 vybral spod Devína na cestu okolo sveta na bicykli, opustil nehostinný Irán a je pripravený pokračovať vo svojej výprave po Turkmenistane.

29-ročný Bratislavčan Karol Voltemár sa v máji 2013 vybral na cestu okolo sveta na svojom bicykli, na ktorom má v pláne precestovať viac ako 80 000 km. Na svojej ceste zažil veľa úsmevných, no aj nepríjemných momentov. Medzi jeden takýto nepríjemný zážitok patrí deň, kedy mu jeho cestu po Iráne skrížila zrážka s traktorom a cestu tak musel na pár dní prerušiť. Karolova zrážka s traktorom však nebola jedinou nepríjemnou skúsenosťou, s ktorou sa mladý cyklista v Iráne stretol. Len deň po zotavení a opätovnom nasadnutí na bicykel mu niekto ukradol prilbu, kde mal pripevnenú kameru, ktorou zachytával všetky momenty, kilometre a zážitky, ktoré ho na ceste postretli.

 „Dúfam, že dostanem čo najskôr víza do Turkmenistanu a opustím toto peklo. Žiadna bezpečnosť a už žiadne videá. Moju prilbu s kamerou mi dnes ukradli,“ takýmto statusom na sociálnej sieti 17. októbra Karol prekvapil všetkých svojich fanúšikov, ktorí ho na  jeho odvážnej ceste okolo sveta podporujú na jeho fan page.  Cestu po Iráne Karol podrobnejšie opisuje na svojom blogu,  kde uvádza, že podmienky na cykloturistiku v Iráne nie sú vždy priaznivé, ľudia sú zväčša nehostinní, egoistickí a nesamostatní. Taktiež v tomto článku opisuje rôzne zážitky, ktoré ho v Iráne postretli.

Po únavnom čakaní a vybavovaní víz, ktoré ho stáli mnoho síl a peňazí, sa mu konečne podarilo dostať do Turkmenistanu, odkiaľ bude ďalej pokračovať do Uzbekistanu. Karol a jeho rakúsky spoločník Helmut, ktorý ho bude istý čas sprevádzať na jeho ceste okolo sveta, dúfajú, že nadchádzajúce kilometre sa budú niesť v úsmevnejšom duchu. Fakulta masmediálnej komunikácie UCM v Trnave, ktorá ich podporuje, im želá na tejto výprave veľa šťastných kilometrov.

Informáciu poskytli:

PaedDr. Eva Habiňáková, PhD.
Kabinet public relations
Atteliér – kreatívna a eventová agentúra FMK UCM v Trnave
e-mail: press.fmk@ucm.sk

Karol Voltermár - 1

Karol Voltermár -1

Karol Voltemár -2

Karol Voltemár – 2