Red Bull výzva: Can you make it?

Cesta dobrodružstva, stratégie a zážitkov Can you make it? sa po dvoch rokoch vracia. Zapojiť sa do nej môžu študenti vysokých škôl z celého sveta vrátane Slovenska. Minulý rok našu krajinu reprezentoval tím, v ktorom sa súťaže zúčastnil aj študent FMK Roman Lipka. Ak chcete vyskúšať svoje možnosti a schopnosti, prihláste sa do 15. februára. 

Ide o výzvu, v ktorej sa ukáže sila, odvaha, súdržnosť, strategické myslenie a kreativita súťažiacich. Toto podujatie je zážitkom pre účastníkov, v rámci ktorého cestujú naprieč celou Európou a ich jediným platidlom je plechovka Red Bullu.

Location: Prague / CZ / Event: Can You Make It

Location: Prague / CZ /

Dobrodružstva po Európe sa bude môcť zúčastniť 165 univerzitných tímov z viac ako 50 krajín sveta. Cesta sa začína 12. apríla 2016 súčasne v niekoľkých európskych mestách vrátane Prahy, Berlína alebo Barcelony. Cieľ je jasný – precestovať minimálne šesť kontrolných bodov a doraziť na dosiaľ neznáme miesto za 7 dní len s pomocou plechoviek Red Bullu.

Prihlásiť sa môžete do 15. februára 2016 na www.redbullcanyoumakeit.com.

Location: Prague / CZ / Event: Can You Make It

Location: Prague / CZ /

V roku 2014 bol cieľ celej súťaže Berlín. Z 27 krajín Európy sa do nej zapojilo 100 tímov. Súťažiaci štartovali z jedného zo štartovacích miest – Londýn, Miláno, Paríž a Viedeň v rovnaký čas, 4. apríla 2014 a mali presne týždeň na to, aby sa dostali do cieľa.

Základným pravidlom celej súťaže bolo, aby sa ako jediné platidlo počas celej ich cesty stala len plechovka Red Bullu. Najúspešnejší tím celkovo prešiel 2 163 km, navštívil 6 krajín, využil 17 typov dopravy, na obchodovanie použil 264 plechoviek Red Bullu a celkovo získal 56 259 fanúšikov na internete. Medzi top bartre patrila výmena 3 plechoviek Red Bullu za lístky na zápas Ligy majstrov v Mníchove alebo let súkromným lietadlom za 24 plechoviek Red Bullu. Slovensko ako jedna zo súťažných krajín malo tiež jednu zastávku v vratislavskom Ufe, kde si tímy vyskúšali svoju odvahu a s pomocou odborníkov museli prejsť po jeho obvode.

Slovakia can make it

Do súťaže sa pred dvoma rokmi zapojilo aj veľa študentov z celého Slovenska, no možnosť reprezentovať dostal len 1 tím s názvom Slovakia can make it. Súčasťou tohto tímu bol aj študent FMK Roman Lipka. Tím z FMK ako jediný vďaka skvelej kampani dokázal poraziť veľkú konkurenciu vysokých škôl a ich tímov na Slovensku a zúčastnil sa tak celosvetového finále. Tak čo, trúfate si?

1656414_1581664892058780_5931383172188284146_n

Tím Slovakia can make it

Ak vás táto ponuka na dobrodružstvo zaujala, tu máte stručné zhrnutie toho najdôležitejšieho:

  • možnosť zažiť dobrodružstvo bez peňazí – platidlom sú iba plechovky Red Bullu,
  • prihlásiť sa dá do 15. februára 2016,
  • tím tvoria traja členovia, rovnaká fakulta/univerzita nie sú pravidlom,
  • štartuje sa 12. apríla 2016,
  • #canyoumakeit16.

Viac informácii nájdete na stránke Red Bull Can you make it 2016: Bratislava. Twítujte a instagramujte #canyoumakeit16 @redbullsk

Zdroj: tlačová správa