Prvý FMK bookcrossing

Časopis atteliér v spolupráci s Knižnicou FMK organizuje pri príležitosti marca – mesiaca kníh –  prvú bookcrossingovú akciu na našej fakulte. Akcia vytvorená na podporu čítania kníh potrvá do konca mesiaca. 

Ak máte doma haldy prečítaných kníh a chcete sa o písané zážitky podeliť aj s ostatnými, prineste ich do knižnice FMK v JAME. Za venované knihy si môžete vybrať iné, aspoň sčasti podľa vášho gusta.

Knihy sú v súčasnosti pre niektorých študentov luxusným tovarom. Organizátori veria, že aspoň táto drobná obdoba celosvetovo rozšíreného bookcrossingu rozšíri knihy medzi viacero mladých ľudí a dúfajú, že študenti sa dostanú ku knihám, o ktorých by inak ani nepočuli.

Ako funguje bookcrossing?

  1. Zaregistrujte svoju knihu na bookcrossing.com a dostanete špeciálne ID číslo, ktoré bude mať iba konkrétna kniha. Napíšte ho na nálepku, ktorú si môžete vytlačiť z bookcrossing.com alebo si ju vezmete priamo z knižnice FMK, kde budú pre vás pripravené.
  2. Nalepte nálepku do knihy vymeňte ju za inú. Vďaka ID číslu môžete sledovať, kam sa dostala.
  3. Ak si chcete len jednoducho prečítať niečo nové a nemáte čas na celý tento proces, jednoducho len prídite a vezmite si knihu, ktorá vás zaujme a vymeňte ju za svoju.

Viac informácií sa dozviete na Facebooku.

Bookcrossing 2014 - plagát

Bookcrossing 2014 – plagát