Spoločné beánie - cover

Prvá spoločná beánia trnavských univerzít

Pod strechou Mestskej športovej haly v Trnave sa v utorok 22. októbra po prvýkrát na spoločnej beánii stretnú dve univerzity: Trnavská univerzita a Univerzita sv. Cyrila a Metoda. 

Študenti UCM a TRUNI sa stretnú na spoločnej Beánii. „Sme nesmierne radi, že sa nám to po dlhých rokoch úvah konečne podarilo a spojili sme to, čo si všetci mysleli, že sa spojiť nedá – UCM a TRUNI,“ hovorí jeden z organizátorov Andrej Brník. V mestskej športovej hale vystúpia známi interpreti ako Kali, DJ EKG, The Cellmates a nebude chýbať ani video oldies DJ. „Program sme koncipovali tak, aby bol pestrý a vhodný pre všetkých,“  prezradil ďalší z organizátorov Matej Martovič. „Určite pôjde o jedinečný zážitok, kde spoznáte nových ľudí nielen z domácej univerzity. Treba sa len pekne nahodiť do šiat či saka a prísť sa zabaviť na najväčšiu študentskú akciu roka,“ dodáva.Vstupenky sa budú predávať týždeň pred akciou v budovách UCM.

Koho uvidíte a budete počuť:

Kali: Na stretnutia chodí v predstihu, je slušný, miluje kreslené rozprávky a v jeho novších piesňach by ste darmo hľadali hnev či vulgarizmy. Pracuje v autoumyvárni, koncertuje cez víkendy. Je fanúšikom tetovania; tetovania na jeho ľavej ruke sa týkajú hudby, na pravej ruke má maorské znaky. Do veku 20 rokov hrával futbal, inak rád počúva nemecký rap. V budúcnosti by chcel spolupracovať so slovenským raperom Trac-om a nemeckým raperom Sido.

The Cellmates: Bratislavské trio The Cellmates je inšpirované americkou hudbou 50. rokov, štýlmi rock and roll a rockabilly. Chalani sú držiteľmi prestížnej Rockabilly Award z európskej súťaže kapiel Rockabilly Rumble v Nemecku. Na jeseň roku 2012 vydala kapela album Rockabilly Feeling, ktorý je debutovým aj v rámci rockabilly štýlu na Slovensku. The Cellmates majú za sebou mnoho vystúpení na Slovensku, v Čechách, Rakúsku, Maďarsku, Nemecku.

DJ EKG: Neuveriteľná charizma, výbušný a energický hudobný prejav, s ničím neporovnateľný dychberúci drive na mikrofón a magická komunikácia s davom – to sú atribúty, ktoré z Mirka EKG Eckera robia jedného z najobľúbenejších a najžiadanejších slovenských DJov.

Spoločné beánie budú veľkou udalosťou, o ktorej sa bude ešte dlho rozprávať. Na tejto akcii by ste nemali mať absenciu.

Spoločné beánie 2013 – plagát