Pozvánka na konferenciu: Slovensko proti všetkým mafiám

Trnavský samosprávny kraj pozýva študentov na medzinárodnú konferenciu Slovensko proti všetkým mafiám v dňoch 11. a 12. novembra 2019 v trnavskom divadle Jána Palárika.

Konferencia je organizovaná pod záštitou župana Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča, v spolupráci s mediálnymi partnermi. Hlavnými témami týchto dvoch dní bude smrť slovenského investigatívneho novinára a jeho partnerky, ktorá súvisela s jeho prácou v médiách. Táto udalosť „vyhnala“ ľudí do ulíc, spôsobila pohyby na politickej scéne a spustila tému „očisťovania“ polície, súdov, prokuratúry a politiky od korupcie.

Hlavným rečníkom konferencie bude Taliansky Národný prokurátor pre boj proti mafii a terorizmu, Federico Cafiero De Raho, expert s dlhoročnou súdnou praxou a v súčasnosti koordinátor všetkých vyšetrovaní Prokuratúr v Taliansku.

Na konferencii vystúpi tiež zakladateľ Združenia „Libera contro le mafie“ Don Luigi Ciotti ktorý je lídrom občianskych protestov proti korupcii v Taliansku.

Významným hosťom bude aj špeciálna redaktorka TG1 Maria Grazia Mazzola, ktorá písala o prepojeniach Nina Vadalà na Slovensku, a ktorá zverejnila fotografie zo sledovania Jána Kuciaka. Expertka, špecializujúca sa na mafie tridsať rokov, bude konferenciu aj moderovať.

Medzi ďalšími rečníkmi budú advokáti rodín obetí, Daniel Lipšic a Roman Kvasnica, europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, bývalý vyšetrovateľ Lukáš Kyselica, šéfredaktor portálu aktuality.sk Peter Bárdy, investigatívni novinári Monika Tódová z Denníka N a Adam Valček z denníka SME.

Celý program si môžete pozrieť tu.

Z bezpečnostných dôvodov je potrebné potvrdiť svoju účasť do 10. novembra 2019 na protokol@trnava-vuc.sk.

Vzhľadom na situáciu je potrebné vopred nahlásiť mená študentov fakulty. Pozvánka platí pre 20 študentov na 11.novembra 2019 a 30 študentov na 12.novembra 2019. 

Prosíme, zaregistrujte sa v tomto formulári. Prvých dvadsať študentov dostane potvrdzujúci mail.