Mgr. Bianka Francistyová

denná doktorandka

Magisterka Bianka Fracistyová pôsobí na Fakulte masmediálnej komunikácie od roku 2017. Absolvovala tu bakalársky (2017 – 2020) aj magisterský (2020 – 2022) stupeň štúdia. Od roku 2022 je súčasťou našej fakulty ako denná doktorandka a pôsobí na Katedre masmediálnej komunikácie.

Vo svojej diplomovej práci sa venovala kórejskej seriálovej produkcii. Výskum kórejskej mediálnej produkcie patrí k jej vedeckému zameraniu, keďže magisterka je jednou z prvých slovenských vedeckých výskumníkov, ktorí sa danej problematike venujú. V dizertačnej práci sa špecificky venuje vývojovým tendenciám kórejskej mediálnej produkcie. 

Počas štúdia bola súčasťou študentského Rádia Aetter, kde pracovala na pozícii moderátorky. Dnes je súčasťou redakcie vedecko-umeleckého časopisu European Journal of Media, Art and Photography.

Mimo Fakulty masmediálnej komunikácie je doktorandka tiež súčasťou programu Kórejskej ambasády na Slovensku s názvom Kórea slovenskými očami. Úlohou programu je informovať slovenských občanov o zaujímavých juhokórejských informáciách a aspektoch života tam.

Oblasti záujmu: mediálna kultúra, kórejská mediálna produkcia, hallyu, filmová a televízna tvorba, populárna kultúra.

 

Predmety

  • dejiny žurnalistiky I. – 1. Bc. KOMU
  • teória médií I. – 2. Bc. KOMU
  • multiplatformová žurnalistika I. – 3. Bc. KOMU
  • elektronické médiá – ateliér I. – 3. Bc. AMES
  • Oznamy