Mgr. art. Patrik Kolenčík

denný doktorand

Katedra umeleckej komunikácie

Konzultačné hodiny:

Pondelok 13:10 - 14:40 hod., Skladová, Rádio Aetter

Magister umenia Patrik Kolenčík je absolventom Vysokej školy múzických umení v odbore Zvuková skladba. Na UCM pôsobí od roku 2020 ako študent doktorandského štúdia.

Aktuálne sa venuje výskumu podcastu ako svetového fenoménu v oblasti zábavy, edukácie a spravodajstva. Jeho cieľom je zmapovať aktuálnu situáciu, zadefinovať rolu podcastu vo svete poslucháčov a skúmať ako profesionálnu, tak aj amatérsku scénu na Slovensku.

Ako študent filmového zvuku sa podieľal na niekoľkých študentských filmoch ako majster zvuku a hudobný skladateľ. Zúčastnil sa na medzinárodnom workshope pre filmových skladateľov – Regards Croises, ktorého výstupom bola hudba komponovaná do filmu Secret Ingredient.

Svoju profesionálnu prax v oblasti zvuku započal v Lúčnici, kde pracoval ako pomocný technik. Ďalej spolupracoval na televíznych programoch ako Dobré vedieť, Stvorený pre šport, Oktagon magazín. V roku 2019 spolupracoval z pozície skladateľa a zvukára na rozhlasovej hre Suchý zips, ktorá bola následne odvysielaná v RTVS. Ako zvukár spolupracoval na filme Attila (2020, 125min, r. Petr Větrovský). V roku 2019 pracoval na hudobnej a zvukovej skladbe na pilotnom diele animovaného seriálu pre deti Lili a Lolo.

Oblasti záujmu: filmový zvuk, filmová hudba, film, podcast, ekológia.

 

Predmety

Projekty

Pobyty

Oznamy