Ak ste nestihli DOD, prečítajte si ONLINE zápisky

Chceli ste prísť na DOD FMK, ale niečo vám do toho prišlo? Nevadí. Prečítaje si, čo sa dialo na fakulte, na ktorej to žije, minútu po minúte.

(11:55)

Týmto milým gestom zakončujeme DOD a predstavovanie našej dynamickej Fakulty masmediálnej komunikácie. Všetkým ďakujeme za návštevu, aj za sledovanie nášho online prenosu. Veríme, že s väčšinou sa uvidíme na Welcome day v septembri, kde privítame všetkých nových prvákov.

Tešíme sa na vás!

Organizačný tím DOD FMK 2019

(11:50)

Dvaja zo stovky študentov, ktorí sa zapojili do online dotazníka získali tričká s logom #naFMKjemidobre.

(11:45)

Na pódiu sme privítali opäť našu moderátorskú dvojicu, ktorá predstavuje mimoškolské aktivy, ktorým sa môžete na FMK venovať. Patrí sem napríklad: ľudový súbor Trnafčan, divadlo, spevácky zbor či dokonca Erasmus.

„Až 80 ľudí využíva projekt Erasmus každý semester. Je to skvelá príležitosť ako spoznať nových ľudí, krajiny a kultúru,“ prezradil o projekte Erasmus Dr. Andrej Brník.

(11:40)

Posledný, ale zato zaujímavý odbor Vzťahy s médiami prišla odprezentovať doktorandka Nikola Kaňuková. Budúcim študentom prezradila, že odbor sa dá študovať aj v angličtine aj v prípade, že vaša angličtina nie je úplne dokonalá.

Fotogaléria DOD FMK 2019

(11:35)

Do Auly prišiel záhadný balík. Čo v ňom asi je?

Kuriér vyvolal meno jedného stredoškoláka, ktorý bol poctený otvorením obrovského balíka, v ktorom sa nachádzala chladnička plná plechoviek RedBullu.

Zásielka od RedBull prišla na povzbudenie všetkých nových či starých študentov FMK

(11:30)

O odbore Aplikované mediálne štúdia prišla informovať študentov Dr. Slávka Grácová, ktorá objasňuje čoho sa vlastne tento odbor týka.

„Program je zameraný najmä na mediálnu gramotnosť a výchovu a na to, ako učiť mladšie či staršie generácie ovládať mediálnu výchovu,“ prezrádza pedagogička a moderátorka dnešného DOD, Dr. Slávka Grácová.

(11:20)

Študenti sa zapojili do súťaže o voľné lístky na festival UniCon, ktorý sa uskutoční v Trnave. Spomínaný hráčsky festival vytvorili študenti našej univerzity a funguje po dobu už štyroch rokov.

(11:15) 

O najmladšom odbore, ktorý poznáme pod skratkou TEDI, prišla porozprávať Magda Švecová, ktorá je zakladateľka už spomínaného Gaudea, ale aj pôsobiaca pedagogička v oblasti Teórií digitálnych hier.

„Čo sa týka uplatnenia, môžete byť streamerom alebo aj herným novinárom. Tieto aktivity na našej univerzite veľmi radi podporíme. Nemusíte pracovať len v hernom priemysle, ale môžete pracovať aj ako športovec a napríklad hrať CS-ko za peniaze,“ prezradila o uplatení pedagogička.

„Kontakty sú najviac super vec, ktorú môžete získať na vysokej škole. Na našej škole sa môžete zapojiť do TEDI Games,“ hovorí o projekte doktorka Magda Švecová, zatiaľ čo študentom pustila prezentáciu ohľadne spomínaného projektu.

Doktorka Magda Švecová predstavila nádejným študentom program TEDI. Povedala aj o tom, aké uplatnenie môžete po dokončení štúdia dosiahnuť.

(11:05) 

O svojom štúdiu na FMK prišla na pódium porozprávať Alžbeta Saloňová, ktorú všetci poznáme pod instagramovým menom Beth.Sal.

Okrem toho, že je Betka známa po celom Slovensku ako influencerka, ktorá ma na svojom instagramovom účte viac ako 150 tisíc sledovateľov, je aj našou súčasnou študentkou a taktiež pracuje aj na pozícií pomocnej redaktorky v RTVS.

https://www.instagram.com/p/Bqj6RWMgnvO/?fbclid=IwAR0SoNAtBJJiU4ftwGRhb0Rz4SC2KZb46BWPGdaNTArIAZsX93axVkmOJis

(11:00)

Svoju prezentáciu pokračuje o jeho srdcovke- rádiu Aetter. „Máme okolo 50 členov, každoročne robievame konkurzy a vďaka pôsobeniu v rádiu sa môžete dostať na rôzne akcie, festivaly, nájdete množstvo priateľov, niečo nové sa naučíte a toto všetko sa vám zíde do života,“ opisuje pôsobenie v rádiu.

Po rádiu nadišiel čas aj na našu FMK TV. V „telke“ ako ju všetci familiárne voláme, sa môžete vypracovať na skvelého moderátora či redaktora. Taktiež má FMK TV svoje vlastné relácie, ako napríklad: Dva špendlíky či LogIn. Všetky relácie sú tvorené našimi šikovnými študentami.

Reportáž z dnešného DOD-čka vyhotovili naši kolegovia z FMK TV a vy si ju môžete pozrieť priamo tu: 

(10:55)

Pán Dr. Brník hovorí o našom školskom online portáli Gaudeo, ktorý funguje na našej škole už niekoľko rokov. Gaudeo je veľmi populárnym online magazínom, ktorý získal nie raz ocenenie aj na Štúrovom pere, charakterizoval ho ako: „Portál pre všetkých študentov vysokých škôl, ktorí sa chcú vzdelávať „

Pán Dr. Andrej Brník aj o tom, aké máme na škole média.

(10:50)

Odbor masmediálnu komunikáciu prišiel odprezentovať náš pán Dr. Andrej Brník, ktorý nie je len skvelým pedagógom, ale aj vedúcim nášho školského rádia Aetter.

„Na škole máme časopis, televíziu, rádio. Máme toho dosť veľa,“ prezrádza pán doktor Brník. „Výhodou našich médií je, že počas školy získate prax,“ pokračuje náš vtipný prodekan Andrej Brník.

Svoju prezentáciu dopĺňa o vtipné hlášky, ktorými baví celú Aulu.

(10:40)

Začína sa predstavovanie jednotlivých študijných odborov. Ako prvý sa predstavil náš študent Adam Trepáň, ktorý predstavuje odbor marketingová komunikácia.

Adam začal svoju prezentáciu vtipnou príhodou z vysokoškolských lavíc. Ďalej pokračuje zanieteným vysvetľovaním daného študijného odboru, zatiaľ čo ho študenti so záujmom počúvajú a sledujú jeho prezentáciu.

(10:30)

Po doznení hudby vymenila Tona S. na pódiu naša dekanka Ľudmila Čábyová. Pani dekanka privítala stredoškolákov príhovorom a prezradila aj to, prečo je dobré študovať práve na našej škole.

(10:25)

Na pódium vystúpil slovenský raper Tono S. Jeho príchod na stage bol sprevádzaný malou ukážkou jeho rapovej tvorby, ktorej tóny sa práve nesú priestorom, zatiaľ čo študenti sa bavia do hudby.

Tono Suchota aka Tono S. sa na slovenskej repovej scéne začať objavovať na prelome rokov 1999-2000. Tono je považovaný za jedného z mála raperov, ktorý vo svojej tvorbe nepoužíva skoro vôbec žiadne vulgarizmy a ak áno, tak len vo veľmi malom množstve. Na instagrame má slušnú fanúšikovskú základňu, ktorá pozostáva z viac ako 12 tisíc sledovateľov. Onedlho si ho môžete vypočuť v desiatich slovenských mestách v rámci jeho ULTRATOUR, počas ktorého ho bude sprevádzať aj raper Vec.

Tono S. vystúpil pred študenti, zatiaľ čo zaspieval svoj song.

(10:20)

Na pódiu sa predstavila obľúbená moderátorská dvojica, Dr. Slávka Grácová a pán prodekan Andrej Brník, ktorí budú sprevádzať nádejných FMK people počas celého dnešného dňa. Svojimi vtipnými hláškami uvoľnili atmosféru a rozosmiali nejedného nádejného študenta, ale aj doktorandov pôsobiacich na našej fakulte.

(10:10)

Aula je zaplnená, my sme pripravení, program DOD FMK sa môže začať.

Aula Jozefa Matúša je naplnená nádejnými študentami FMK.

(10:00)

Dvere do Auly sa práve otvorili. Nedočkaví študenti sa usádzajú na svoje miesta a čakajú čo sa bude ďalej diať.

(9:50)

Dobrý deň, milí čitatelia. Vítame vás pri online prenose z Dňa otvorených dverí Fakulty masmediálnej komunikácie. Už onedlho, a to konkrétne o 10.00, sa otvoria dvere na Bučianskej ulici v Trnave pre všetkých budúcich, ctižiadostivých vysokoškolákov.