FMK rozbieha spoluprácu s PowerPlay Studio

Vzájomná kooperácia fakulty a herného štúdia prinesie možnosť stáží pre našich študentov.

“PowerPlay Studio presvedčí portfólio či zaujímavý životopis, ale najmä chuť pracovať a učiť sa,“ vysvetľuje taktiku, ako sa dostať na stáž, Andrej Golovkov, Chief Operating Officer. Stáž ako odmenu môžu absolvovať aj talentovaní študenti, ktorí chcú na sebe makať. Odporúčať ich budú priamo pedagógovia, ktorí ich vyučujú praktické predmety. “Ľudí, ktorí chcú pracovať v hernom priemysle, je veľa. Sme radi, že študenti či absolventi FMK UCM sú vďaka tejto spolupráci viac viditeľní v jednom z najväčších herných štúdií na Slovensku,” vysvetľuje vedúca Katedry digitálnych hier Magdaléna Švecová.

powerplay studio

Dr. Švecová z FMK podpísala memorandum o spolupráci s Ivanom Krechňákom, CEO PowerPlay Studio. Zdroj: Magdaléna Švecová

Okrem toho budú obe organizácie spolupracovať aj na ďalších aktivitách. Jednou z nich je testovanie hier. Vďaka Neuromarketingovému laboratóriu na FMK UCM bude možné, aby štúdio testovalo na škole svoje tituly. Testeri budú, samozrejme, študenti, ktorí aj takto získajú zaujímavú skúsenosť. Pedagógovia zas môžu prepojiť svoju teóriu s praxou.

Praktické poznatky a skúsenosti prepojí PowerPlay Studio s akademickým prostredím aj na výučbe. V rámci predmetu produkcia a postprodukcia hier budú zamestnanci herného štúdia lektormi a mentormi, ktorí študentov zasvätia do herného vývoja prototypu digitálnej hry. Popri prednáškach budú vybraní študenti pracovať počas semestra na praktickom zadaní vývoja hry pod dohľadom odborníkov.

PowerPlay Studio

je herné štúdio s 80 zamestnancami, ktoré sa zameriava na tvorbu športových hier s miliónmi hráčov po celom svete. Štúdio bolo založené v roku 2007 a do roku 2016 sa volalo PowerPlay Manager.

Čo od teba očakávajú? 

  • Chuť pracovať,
  • motiváciu makať na sebe a rozvíjať sa,
  • pozitívny prístup k povinnostiam,
  • portfólio/životopis/sprievodný text o sebe,
  • skúsenosti s herným vývojom sú žiadané.

Čo ťa v PowerPlay v prípade úspešného pohovoru čaká? 

  • Práca pod vedením profíkov,
  • skvelé pracovné prostredie,
  • nové skúsenosti, vedomosti a zručnosti a rozvoj v oblasti, ktorá ťa baví.

Viac info: https://www.powerplay.studio/sk/kariera
e-mail: job(at)powerplaymanager.com

Zdroj titulnej foto: TEDI Bears