PILOT 2020 online ponúka konzultácie pre tvorcov seriálov a prednášky, ako predať seriál

Festival Pilot ešte neuzavrel svoje aktivity pre rok 2020 a pokračuje programom pre slovenských tvorcov seriálov aj v decembri, a to sériou online konzultácií a masterclassov zameraných na to, ako prezentovať svoju tvorbu a to nielen doma, ale aj v zahraničí.

Holandská producentka Jacqueline de Goeij na svojom masterclasse s názvom Packaging a marketing porozpráva, ako má byť projekt pripravený pre producentov. Masterclass sa uskutoční v utorok 15. decembra.

A kde možno svoj seriál odprezentovať a kto sú kľúčoví hráči na európskom trhu? S európskym televíznym prostredím nás vo svojej prednáške oboznámi Ben Harris, ktorý vedie vzdelávací program pre seriálových tvorcov v Berlíne s názvom Serial Eyes. Tento masterclass sa uskutoční 8. decembra.

Na masterclassy sa treba prihlásiť, ich kapacita je obmedzená.

Tvorcovia s konkrétnymi seriálovými projektami majú možnosť prihlásiť sa na individuálne online konzultácie so scenáristkou a kreatívnou producentkou Michaelou Sabo. 5 vybraných seriálových projektov bude mať možnosť konzultovať ako majú byť ich projekty pripravené pre producentov.

Seriálové projekty na konzultácie treba prihlásiť najneskôr do utorka 1. decembra 2020 prostredníctvom tohto formuláru. Podmienkou na prihlásenie je 1 a pol až 3 stranový opis projektu pre producenta, s ktorým sa bude pracovať.

Začiatkom decembra vyberieme 5 projektov, ktoré získajú možnosť absolvovať dve online konzultácie, ktorých sa môžu zúčastniť traja zástupcovia za projekt (scenárista/režisér/producent). Zástupcovia vybraných projektov automaticky získavajú možnosť absolvovať sériu masterclassov so zahraničnými spíkrami – Jacqueline de Goeij a Benom Harrisom.

Ak máte záujem prihlásiť sa na masterclass alebo konzultáciu, zaregistrujte sa, prosím, najneskôr do utorka 1. decembra 2020 prostredníctvom formuláru.

O presných časoch konania masterclassov budeme informovať v predstihu.

V prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte obrátiť na: ivana(at)festivalpilot.sk