P. Grešková: Predávať hračky je minimum, čo môžeme pre choré deti urobiť

Študenti Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave pomáhali Nadácii Detského kardiocentra v Bratislave s projektom Srdcia šité na mieru. Predajom hračiek vyzbierali spolu 555 €, ktoré nadácii odovzdala vedúca Kabinetu eventov FMK UCM Petra Grešková. 

Kabinet eventov podporuje Nadáciu Detského kardiocentra v Bratislave už dlhší čas. Tentokrát sa jeho členovia zamerali na projekt samotnej nadácie s názvom Srdcia šité na mieru. Ústrednými prvkami tohto projektu sú hračky v tvare zvieratiek, ručne vyrábané v chránených dielňach. „Keď som sa od správkyne nadácie dozvedela o projekte Srdcia šité na mieru, okamžite som sa do neho pustila s obrovskou radosťou. V Detskom kardiocentre som bola niekoľkokrát aj so svojimi študentmi a pochopila som, že predávať hračky je minimum, čo pre choré deti môžeme urobiť. Viem, že našu pomoc veľmi potrebujú,“ vysvetľuje vedúca kabinetu Petra Grešková.

Hračky v hodnote 7,90 a 9,90 eur sa predávali počas celého decembra 2014 v priestoroch Fakulty masmediálnej komunikácie. Predaj svojou vianočnou piesňou podporilo aj Rádio Aetter, a tiež samotní členovia rádia, ktorí hračky predávali osobne v budove v Jame.

P. Grešková pri odovzdávaní výťažku z predaja

P. Grešková pri odovzdávaní výťažku z predaja

Zámer pomôcť deťom sa na pôde Fakulty masmediálnej komunikácie UCM stretol s ochotou a pozitívnym prístupom študentov aj pedagógov, o čom svedčí aj výška vyzbieraných finančných prostriedkov. Správkyňa Nadácie Detského kardiocentra Mária Kadlečíková sa z iniciatívy študentov veľmi tešila a podporovala ich. „Chcem sa srdečne poďakovať všetkým tým, ktorí si kúpili hračku, ale aj tým, ktorí prispeli k úsiliu kabinetu a aj počas predvianočného obdobia s úsmevom na perách predávali hračky na chodbách fakulty. Veľmi si to vážim,“ uzavrela P. Grešková.

Nadácia Detského kardiocentra je nezisková organizácia registrovaná na MV SR so sídlom v Detskom kardiocentre, v budove Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave. Cieľom nadácie je podporovať všetky aktivity, vedúce k zlepšeniu komplexnej starostlivosti o deti so srdcovými chybami, ktoré sú liečené v Detskom kardiocentre.

Foto na titulke: Matúš Pastor

Súvisiace články:
Vjamnoce 2014 pomôžu deťom s chorým srdcom | FMK UCM | 1.12.2014
Vianočná pieseň Rádia Aetter pomáha projektu Srdcia šité na mieru | FMK UCM | 18.12.2014