Ponuka stáže: oddelenie komunikácie a protokolu kancelária ombudsmanky

Kancelária verejného ochrancu práv hľadá stážistky a stážistov so záujmom o základné ľudské práva a slobody a zameraním na komunikáciu s médiami a verejnosťou.

Ak študujete masmediálnu alebo marketingovú komunikáciu, prípadne žurnalistiku (alebo príbuzné humanitné odbory) v 3. – 5. ročníku, máte cit pre ochranu ľudských práv, rozmýšľate analyticky a zároveň kreatívne, dokážete pracovať samostatne, ale aj v time, je stáž u nás vhodná presne pre vás.

Čo vám stáž prinesie?
  • Oboznámite sa s činnosťou, pôsobnosťou a aktivitami Kancelárie verejného ochrancu práv.
  • Naučíte sa pripravovať tlačové správy, pracovať so sociálnymi sieťami a komunikovať s médiami
    a verejnosťou.
  • Získate certifikát o absolvovaní stáže od verejnej ochrankyne práv s individuálnym hodnotením.
Ako stáž prebieha a čo za ňu dostanete?

Študentky a študenti u nás štandardne stážujú 3 mesiace v rozsahu 15 hodín týždenne. Ak sa vám u nás bude páčiť, môžeme sa dohodnúť aj na predĺžení stáže. Je síce bezodplatná, ale cenné skúsenosti a zručnosti, ktoré počas nej nadobudnete, sú na nezaplatenie. Navyše získate certifikát o absolvovaní stáže a pracovné odporúčanie, ktoré vám môže pomôcť v ďalšom kariérnom živote.

Ako sa stať stážistom/stážistkou u ombudsmanky?

Ak ste sa rozhodli naštartovať svoju budúcu kariéru stážou u verejnej ochrankyne práv, pošlite nám svoju žiadosť o absolvovanie stáže spolu so štruktúrovaným životopisom a súhlasom so spracovaním osobných údajov na e-mailovú adresu sekretariat@vop.gov.sk s označením: „Odborná stáž/komunikácia – jeseň 2019“ v predmete správy do 13. októbra 2019. Pre urýchlenie komunikácie pripojte aj svoj telefonický kontakt.