Mikulášsky futbalový turnaj o Pohár dekanky

TRNAVA, 7.12.2016 –  Na deň svätého Mikuláša sa uskutočnil tradičný futbalový turnaj o Pohár dekanky Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave (FMK UCM). Zápasy sa hrali v mestskej športovej hale podľa oficiálnych pravidiel halového futbalu.

Športové podujatie zorganizovali študenti FMK UCM v spolupráci s Kabinetom telovýchovy a športu. Tento futbalový turnaj slávnostne otvorila prodekanka fakulty Juliána Mináriková. Celkovo sa turnaja zúčastnilo až 12 tímov, ktorí boli rozdelení do troch štvorčlenných skupín, z ktorých postúpilo osem najlepších. Postupujúce mužstvá sa následne stretli vo vyraďovacích súbojoch. Na celý priebeh zápasu dozeral delegovaný rozhodca. Napriek vypätým situáciám, ktoré k futbalovým zápasom nepochybne patria, sa hralo v duchu fair play.

Víťazom turnaja sa stalo mužstvo Spiritus 95, ktoré v rozhodujúcom zápase porazilo FC Hulianovo. Tretie miesto získal tím hráčov zo Spartak Komu. Cena najlepšieho hráča turnaja bola udelená Dominikovi Jánošovi z tímu FC Hulianovo, ktorý sa vo štvrťfinále nešťastne zranil a utrpel dvojitú zlomeninu nohy. Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Radovan Mike z víťazného mužstva. Ocenenie najlepšieho strelca si vyslúžil Thomas Issa z tímu FC Hulianovo.

Študenti FMK UCM ukázali, že majú radi šport, dokážu sa spoločne spojiť a urobiť niečo pre svoje zdravie. Jednotlivé zápasy mali kvalitný priebeh, všetky mužstvá bojovali do poslednej chvíle s túžbou  získať pohár. „Dali sme dokopy super partiu chalanov a tvorili sme perfektný tím. Ďakujem chlapcom za skvelé výkony a som šťastný, že som bol súčasťou tohto tímu. Vďaka patrí aj organizátorom a verím, že sa vidíme na ďalších vydarených ročníkoch,“ uviedol Ivan Popovec, člen víťazného tímu.

Turnaj narušilo spomínané zranenie Jánoša. Napriek tomu, že sa diváci tešili z krásnych gólov a akcií, ani podobným nepríjemnostiam sa športovci niekedy nedokážu vyhnúť. Spoluhráči, ale tiež súperi sa spojili a Jánošovi boli oporou až do príchodu zdravotníkov. Zápas napokon pokračoval a futbalový turnaj sa dohral bez ďalších vážnejších problémov.

Turnajového zápasu o pohár dekanky FMK UCM sa zúčastnili aj zástupcovia fakultnej televízie a fotograf, ktorí zdokumentovali celý priebeh športového podujatia. Pre všetkých účastníkov bol zabezpečený pitný režim, občerstvenie a obed.

Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave je mladá, moderná a dynamická fakulta, alma mater mnohých úspešných žurnalistov, mediálnych odborníkov, marketérov, moderátorov, hovorcov, pracovníkov reklamných, marketingových a PR agentúr ako aj renomovaných pedagógov a odborníkov z praxe. Poskytuje vysokoškolské vzdelanie v študijných programoch masmediálna komunikácia, marketingová komunikácia, media relations (v anglickom jazyku), aplikované mediálne štúdiá a teória digitálnych hier. Okrem toho ako jedna z dvoch inštitúcií na Slovensku realizuje aj habilitačné a inauguračné konania v odbore masmediálne štúdiá. Fakulta vznikla 01. 08. 1997.

Viac informácií poskytne:

PaedDr. Eva Habiňáková, PhD.
Kabinet public relations
Atteliér – kreatívna a eventová agentúra FMK UCM v Trnave
e-mail: press.fmk@ucm.sk