Svet, z ktorého sa nestal Second life, ale vytvoril nové pravidlá

Predstavte si svet, ktorý vám ponúka neobmedzené možnosti cestovať, stretávať sa s priateľmi alebo spoznávať nevšedné momenty. Jednoducho žiť bez obmedzení, podľa svojich pravidiel a vlastných predstáv. Svet, v ktorom sa nemožné stáva realitou a otvára nám neobmedzené možnosti prežiť svoj sen.

Takýto svet vytvorila spoločnosť Linden Lab v roku 2003. Dnes má približne 40 miliónov virtuálnych avatarov a viac ako 900-tisíc užívateľov, ktorí sa pripájajú takmer každý deň.

Druhý život

Podobný svet priniesla do našich životov aj pandémia koronavírusu. Virtuálne stretnutia, pracovné schôdzky, výučba či kultúrny život, to všetko sa presunulo do online prostredia. Podobne ako avatary v Second life žijeme svoj život v online prostredí, nakupujeme vo virtuálnych obchodoch, stretávame sa na virtuálnych miestach. Z našich domovov sa stali pracovné miesta, kiná, fitness centrá, online kaviarne. Miesta, kde jednoducho žijeme svoj nový život.

Paralelne odlišné svety

Second life vytvoril alternatívu k nášmu bežnému životu. Ponúkol nám možnosť uniknúť do sveta, ktorý máme príležitosť aspoň čiastočne zmeniť alebo vyformovať podľa svojich predstáv. Pandémia koronavírusu vytvorila svet, ktorý však neponúka únik, ale núti prežiť. Tento svet nie je ani zďaleka taký atraktívny. Nevybrali sme si ho sami, napriek tomu nahradil svet, aký sme ešte donedávna poznali a ktorý bol prirodzenou súčasťou nášho života.

Pripravme sa na nový normál

Predstava, že sa po dvoch rokoch vrátime k normálnemu životu, môže byť naivná. Naše stereotypy sa zmenili a to môže ovplyvniť celé spektrum činností v podobe, ako sme ich poznali doposiaľ. Prichádza nový svet, na ktorý by sme mali byť pripravení. Svet, ktorý otvára otázky, ako sa zmenilo publikum, jeho spotrebiteľské správanie, ale aj celkový spôsob života.
megatrendy a médiá 2021

Poďme sa pozrieť, čo nás čaká

Vstúpte s nami do online sveta, aby sme spoločne zistili, čo nás čaká v offline svete, ktorý bude možno celkom iný, ako si dnes predstavujeme. Ďalší ročník medzinárodnej vedeckej konferencie MEGATRENDY A MÉDIÁ 2021 s podtitulom HOMEOFFICE-TAINMENT prichádza. Už v stredu 21. apríla 2021 od 13.30 hod.

Pozvanie na konferenciu prijali prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD., PhDr. Václav Moravec, Ph.D., Ph.D., prof. Dr. Jörg Matthes, prof. Dr. Evgeny Kozhemyakin a ďalší zaujímaví hostia.