Medzinárodný univerzitný golfový šampionát vyhral poľský tím!

Trnava 28.6.2013 – Už tretí ročník Golfového šampionátu univerzitných tímov, ktorý organizuje Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, vyhral tím zo Sliezskej univerzity v Katowiciach v zastúpení dua Widerovcov.

Golfový šampionát univerzitných tímov má priateľský a kultivovaný charakter, čo bolo dôvodom vzájomnej radosti z víťazstva, ktoré spriaznenej poľskej univerzite domáce tímy dopriali. Fakulta masmediálnej komunikácie UCM obsadila ostatné dva stupne víťazov – druhé miesto patrilo tímu Magál, Svoboda a tretie dvojici Slivka a Giertl.

„Srdečne gratulujem našim poľským priateľom! No samozrejme musíme v rámci zdravej rivality, hoci vo vedeckom živote úzko spolupracujeme, na budúci rok hodiť práve my pomyselnú rukavicu a opäť stálych a aj nových účastníkov vyzvať na súboj v tejto krásnej a vznešenej hre,“ hodnotí s úsmevom podujatie Dana Petranová, dekanka Fakulty masmediálnej komunikácie UCM.

Golfový šampionát univerzitných tímov je príspevkom FMK UCM v Trnave k podpore neformálnej integračnej aktivity fakúlt slovenských univerzít a vysokých škôl. Je jedným z tých spoločensko-športových podujatí, ktoré vzhľadom na svoj charakter, má potenciál a ambíciu vytvárať akademické priateľstvá, byť príspevkom k upevňovaniu hrdosti na svoju alma mater.

Šampionát sa uskutočnil 27. júna 2013 v golfovom areáli Penati Golf Resort, Senica. Golfového turnaja sa zúčastnili dvojčlenné družstvá zložené z pracovníkov a študentov fakúlt univerzít a vysokých škôl. Pre nehráčov bol pripravený sprievodný program, zložený z akadémie, ukážok a minisúťaže.

Výsledky Golfového šampionátu univerzitných tímov 2013:
1. miesto: Sliezska univerzita Widera ml., Widera st.
2. miesto: FMK UCM Magál, Svoboda
3. miesto: FMK UCM Slivka, Giertl
4. miesto: FSV UCM Feranec, Pružinec
5. miesto: FTVS UK Hamar, Kalečík
6. miesto: FMK UCM Petranová, Polakovič
7. miesto: FMK UCM Bendza, Bobovnická
8. miesto: Sliezska univerzita Jobczyk ml., Jobczyk st.

Doplnkové súťaže:
Nearest to the pin: Ecsi
Longest Drive: Hamar
Špeciálna cena:
Najväčší počet STB bodov Žuffa

 

Viac informácií poskytnú:

PaedDr. Eva Habiňáková, PhD.
Kabinet public relations
Atteliér – kreatívna a eventová agentúra FMK UCM v Trnave
e-mail: press.fmk@ucm.sk

Mgr. Matúš Stračiak
Kabinet public relations
Atteliér – kreatívna a eventová agentúra FMK UCM v Trnave
e-mail: press.fmk@ucm.sk