kurz kritickeho myslenia

Dezinformácie nie sú len na internete. Ovplyvňujú aj naše bežné životy

Prihlás sa na kurz kritického myslenia a bojuj proti hoaxom.

Kurz kritického myslenia je určený všetkým, ktorí sa chcú vedieť orientovať v mediálnych obsahoch na internete a naučiť sa rozoznávať pravdivé a nepravdivé informácie. 

Ide o e-learning, takže kurz sa dá robiť z pohodlia domova. Je interaktívny a kombinuje textové, obrazové a audiovizuálne multimédiá. Pozostáva z piatich modulov, ktoré sa tematicky zaoberajú presnosťou dát, odbornosťou spracovania, cieľmi a účelom obsahov, aktuálnosťou a relevanciou mediálnych obsahov. 

Po absolvovaní môžeš obdržať certifikát a tiež nám pomôžeš so zlepšovaním kurzu, nakoľko ide o jeho pilotnú fázu. Preto sú súčasťou kurzu aj dotazníky spokojnosti zo strany používateľov. Tvoja spätná väzba nám pomôže kurz vylepšiť. 

Kurz kritického myslenia organizujú pedagógovia a výskumníci z medzinárodného projektu CAT – Critical Thinking a školenia prebiehajú simultánne v Česku, Taliansku, Poľsku, Turecku a na Slovensku. Cieľom je vyvinúť efektívny e-learning dostupný pre širokú verejnosť. 

V prípade, že máš záujem, ozvi sa na magdalena.svecova(at)ucm.sk a dohodneme s tebou detaily. 

Kurz sa začne 15. októbra a ukončí sa 15. novembra, pričom čas, kedy ho budeš robiť, je na tebe (v tomto období bude kurz sprístupnený verejnosti). Celý kurz je zadarmo.

Webová stránka projektu: http://criticalthinkings.net/