Futbalisti z Fortuna ligy a športoví novinári si zmerajú sily na mediálnom footgolfovom turnaji

Tímy z najvyššej slovenskej futbalovej ligy a športoví novinári po roku opäť zabojujú o pohár na 2. ročníku footgolfového turnaja športových osobností a médií, ktorý organizuje FMK UCM v Trnave.

Turnaj sa uskutoční vo štvrtok 10. mája 2018 v areáli hotela Agatka na Čiernej Vode v Chorvátskom Grobe. O titul bude súťažiť celkovo 10 družstiev. Svoje sily si zmerajú hráči a tréneri MŠK Žilina, ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín spolu s tímom športových redaktorov RTVS, TV Markíza, TA3 a novinárov z denníka Šport. Súťaž doplní družstvo hercov, moderátorov, spevákov a športovcov MUFUZA spolu s tímami pedagógov a študentov FMK UCM v Trnave.

„Footgolf je mladý a dynamicky sa rozvíjajúci šport – rovnako ako naša fakulta. Na Slovensku máme množstvo skvelých futbalistov, ale taktiež aj športových novinárov. Spoločný turnaj športových osobností a médií vo footgolfe je jediný svojho druhu. Sme radi, že práve Fakulta masmediálnej komunikácie UCM v Trnave prináša spojenie skvelých športovcov, športových novinárov a ďalších osobností na jednom ihrisku,“ uviedla Dana Petranová, dekanka FMK UCM v Trnave.

Turnaj spája príjemné s užitočným

Ambasádorom tohto športu na Slovensku je bývalý futbalový reprezentant a držiteľ bronzovej medaily z Majstrovstiev sveta vo footgolfe Ján Kozák, ktorý sa zúčastnil na mediálnom footgolfovom turnaji minulý rok.

Medzi účastníkmi bol aj Martin Ševela, hlavný tréner ŠK Slovan Bratislava, ktorý atmosféru zhodnotil slovami: „Turnaj priniesol spojenie príjemného s užitočným. Vo footgolfovom areáli sme sa cítili veľmi dobre, výborne sme sa zabavili a zrelaxovali. Footgolf nie je taký intenzívny šport ako futbal, je predovšetkým o technike kopu.“

Viac informácií poskytne:
PhDr. Oľga Škvareninová, PhD.
Fakulta masmediálnej komunikácie UCM v Trnave
olga.skvareninova@ucm.sk