Bude nová tradícia? Študenti pripravili poveľkonočný piknik

Študenti Kabinetu umeleckej interpretácie a eventov FMK UCM zorganizovali v utorok 29. apríla v areáli UCM v JAME prvý ročník podujatia FMK After Easter Picnic.

Poveľkonočný piknik sa uskutočnil na trávnatej ploche pri budove FMK v Jame. Organizátori pripravili program a súťaže v duchu tradícií Veľkej noci – študenti sa mohli zapojiť do slepačieho kroku, korbáčového slalomu, vaječného príbehu i vojny s balónmi. Vďaka slnečnému počasiu si mohli študenti medzi prednáškami posedieť na dekách a zabaviť sa príjemnou hudbou a aktivitami, ktoré sa odohrávali počas celého dňa.

FMK After Easter Picnic

FMK After Easter Picnic

Podujatie podporili Pizza Galileo a cukráreň Sladké pokušenie, ktorí pre účastníkov pripravili pizzu a koláčiky. „Piknik bol parádny nápad, som rád, že sa počasie vydarilo a dúfam, že na budúci rok si ho budem môcť zopakovať. A ďakujem organizátorom za koláčiky,“ odkázal organizátorom jeden z účastníkov, Filip.

Slovami spokojnosti nešetrili ani vedúci kabinetu eventov, Igor Lakatoš: „Som milo prekvapený, že aj študenti našich teoretických hodín vedia pripraviť podujatie plné emócií a zážitkov. Na chvíľu som vôbec nemal pocit, že sa nachádzame v priestoroch našej školy. Myslím si, že hlavný cieľ, ktorý si naši organizátori stanovili, sa splnil a skutočne vytvorili plnohodnotnú veľkonočnú atmosféru. Kiežby bolo takýchto krásnych podujatí stále viac a viac.

FMK After Easter Picnic

FMK After Easter Picnic

„After Easter Picnic považujem za veľmi pohodový a vydarený event, ktorý na FMK chýbal. Počas celého dňa panovala neopísateľne uvoľnená atmosféra. Pri pohľade na veľkonočnú výzdobu, dievčatá v krojoch a stoly plné koláčikov, získaval areál Jamy úplne nový rozmer. Verím, že tradícia  takýchto podujatí bude pokračovať a študenti budú môcť vytvárať reálne projekty, ktoré ich budú baviť, a zároveň splnia poslanie kabinetu, a naučia sa, čo všetko stojí za realizáciou dobrého eventu,“ dodala Petra Grešková.

Skvelú atmosféru a nadšenie z projektu potvrdili aj samotní organizátori – druháci bakalári: „Ani sme neverili, že to môže mať taký úspech, ľudia sú skvelí a aj my sami sme si to tu poriadne užili. Počasie vydržalo, aspoň kým skončil program, a myslím, že to úplne stačilo. Jedlo skvelé, hudba skvelá, slniečko, smiech a k tomu dobrá partia. Sme na seba naozaj hrdí, že sa nám to podarilo. Dúfame, že sa páčilo všetkým tak ako nám. “

FMK After Easter Picnic sa tak zaradil medzi úspešné podujatia a mohol by sa stať novou tradíciou na našej fakulte.

Foto: Matúš Pastor, Daniela Skrúcaná