Študentky za počítačom

Coworkingové centrum Pointt

Dobré nápady možno rozvíjať v coworkingovom centre Pointt, kde vytvárame šikovným študentom materiálne i odborné zázemie, aby ich mohli úspešne zrealizovať. Pointt sídli v priestoroch Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave na Nám. J. Herdu.

Hlavnou náplňou Pointtu je organizovanie prednášok, workshopov a mentorovanie. Hosťami u nás bývajú špičky slovenskej startup komunity a úspešní podnikatelia. Spolupracujeme s bratislavskými coworkingovými centrami The Spot a Connect.

O nás

O Pointte

Pointt je miesto, ktoré môžu študenti našej fakulty využívať na prácu na vlastnom projekte alebo spoločných úlohách. K dispozícii sú:

 • notebooky,
 • wifi internet,
 • ticho a pokoj (niečo, čo na internáte či priváte nenájdete).

Okrem toho:

 • stretnete zaujímavých ľudí,
 • budete mať možnosť realizovať vlastný projekt,
 • budete mať príležitosť pracovať na zadaniach z praxe od klientov,
 • získate odborný dohľad a poradenstvo ľudí z praxe,
 • budete mať možnosť konzultovať svoje nápady a myšlienky.

O aké zadania z praxe ide?

Spolupracujeme s ľuďmi z Pracovných stáží (CEO – Mgr. Eva Kretiková), Hej.sk (marketingový manažér – Mgr. Martin Köteleš) a ďalšími. Samozrejme, je tu aj priestor riešiť a konzultovať vlastné zadania, myšlienky či nápady – na to je Pointt určený.

pointt_plagat

PoinTT – plagát

 

Prihláška

Prihláška

Aktuálne prijímame nových členov na akademický rok 2015/2016.

Kto sa môže prihlásiť?

Študenti FMK – a teda vy. Lebo ak práve toto čítate, znamená to, že hľadáte priestor, kde môžete makať na svojich projektoch a rozvíjať svoj talent. Ak nemáte vlastný projekt a chceli by ste sa zapojiť, môžete Pointt využiť ako príležitosť pre získanie skúseností pri riešení zadaní od firiem a budovať si cestu k budúcemu zamestnávateľovi.

Ako sa môžete prihlásiť?

Miesto je len pre tých, ktorí naozaj chcú (10 – 15 najlepších). Vyberieme podľa toho, ako nás dokážete zaujať svojim motívom, profilom či projektom.

Ak máte záujem, prihláste sa do 10. novembra 2015 na pointt@fmk.sk (uveďte meno a priezvisko, ročník a študijný program) a v texte e-mailu uveďte stručnú a výstižnú odpoveď na tieto 3 otázky:

 1. Budete realizovať svoj vlastný projekt (a aký) alebo sa zapojíte do riešenia reálnych zadaní?
 2. Prečo by sme mali vybrať práve vás?
 3. Čo chcete dosiahnuť v horizonte 5 rokov?

Coworkingové centrum Pointt je súčasťou projektu Implementácia inovatívnych modelov. V súčasnosti má 14 členov.

   

 
Späť hore ↑