Ak nám chcete dať vedieť o vašej aktivite alebo úspechu (alebo niekoho z vašich známych), vyplňte formulár. V záložke „Idú príkladom“ nájdete aktivity a úspechy študentov FMK.

Ak viete o pozitívnych výsledkoch vašich spolužiakov v rôznych oblastiach ľudského pôsobenia, sem s nimi. Môže ísť o:

• súťaže v novinárskej, reklamnej aj hernej tvorbe,
  • vystúpenie na workshopoch, školeniach či konferenciách,
  • rozbehnutie startupov,
  • aktivity v neziskovom sektore,
  • nemusí ísť len o výhry v súťažiach, ale aj o prospešné či kreatívne pôsobenie v rôznych spoločenských oblastiach.
Ďakujeme za všetky tipy, ktoré ostatných študentov a študentky inšpirujú k veľkým veciam.

Vyplňte formulár alebo tipy posielajte na admin(at)fmk.sk. Do predmetu mailu uveďte „Úspechy študentov.“ Okrem toho do mailu uveďte:

1. Meno, priezvisko a kontakt študenta, ktorého úspech stojí za inšpiráciu.
  2. Čo unikátne študent/ka alebo tím študentov urobili.
  3. Link alebo iný dôkaz úspechu.

Idú príkladom

2023
  • Štúrovo pero: FMK v rámci 29. ročníka celoslovenskej novinárskej súťaže stredoškolákov a vysokoškolákov ŠTÚROVO PERO 2023 s časopisom atteliér vyhrala 7 ocenení:
    • Zlaté Štúrovo pero v kategórii vysokoškolských časopisov,
    • 1. miesto v kategórii online žurnalistika za dva projekty – web attelier.sk a Podcastt,
    • 2. miesto v kategórii individuálne príspevky vysokoškolákov – Viktória Revajová,
    • 3. miesto v kategórii individuálne príspevky vysokoškolákov – Lucia Bakusová,
    • prémia ministerky kultúry – Bernadetta Čaranová,
    • cena TV Markíza – Viktória Revajová.
  • Aneta Ľubčiková (KOMU) – Súťaž amatérskych fotografov AMFO – regionálne kolo cena i čestné uznanie.
  • Karolína Janičíková (3. Bc. KOMU) – redaktorka RTVS.
  • Adam Kršiak (KOMU) – úspešne odbehnutý polmaratón v Bratislave v roku 2023 (v čase 2:03:46).
  • Miroslav Ištván (KOMU) – počas štúdia sa aktívne začal venovať a vzdelávať v oblasti marketingu. Už štyri roky pôsobí ako dobrovoľník v neziskovej organizácii Future Generation Europe. Tvoria rozvojové projekty pre študentov stredných a vysokých škôl. V rokoch 2021 – 2022 bol projekt lídrom mentorského projektu LEAD UP, ktorý bol zameraný pre študentov SŠ. Medzi mentormi bol napríklad aj Dr. Solík. V súčasnosti v organizácii pomáha vo všetkých projektoch ako marketingový špecialista.
  • V rámci európskeho semifinále, ktoré sa konalo prvý aprílový víkend v poľskom Lubline, vybrala odborná porota všetky tri tímy z FMK, zapojené do tejto fázy projektu. Svetové finále Game Jam Plus sa uskutoční už v júni Brazílii a zúčastní sa na ňom výber hier z piatich kontinentov, ktoré budú bojovať o víťazstvo. Z Európy pritom postúpilo 11 vývojárskych tímov. Úspechu predchádzala polročná práca na hrateľnom prototype digitálnej hry, ktorá sa začala medzinárodným game jamom v októbri minulého roku. Reprezentovať v Brazílii na svetovom finále budú nasledovné tímy: COFC – Club of Fantastic Creators, 5 Chooms, RedSpark. Viac info: https://fmk.sk/game-jam-plus-tedi/.
2022
  • Martin Štefíček (KOMU) – 1. miesto v literárnej súťaži Kováčova Bystrica v akademickom roku 2021/2022, kategória 3 – žiaci strednej školy & vlastná literárna tvorba (próza).
  • Aneta Ľubčiková (KOMU) – Súťaž amatérskych fotografov AMFO – regionálne kolo čestné uznanie, krajské kolo cena i čestné uznanie.
  • Michal Varga (TEDI) – Retropilot – automobilový startup zameraný na inštaláciu samo-jazdenia a podporných funkcií vodiča do starých vozidiel. Pracoval na analýze komunikačných sietí vozidiel (CAN), na navrhovaní hardvéru na interakciu so sieťami vo vozidlách, webdizajne a community manažmente. Priamo sa podieľal na spustení a manažmente e-shopu s hardvérom.
  • Daniel Behúl (KOMU) – zapojil sa do svetového skautského loga WOSM.
    • atteliér vyhral prvé miesto a zároveň aj hlavnú cenu Nadácie Čisté slovo – Zlaté Štúrovo pero,
    • 1. miesto – Cenu ministerky kultúry a Cenu Literárneho fondu získala Šimona Tomková – FMK UCM v Trnave – za kvalitné spracovanie rôznorodých tém,
    • 3. miesto – Cenu ministerky kultúry a Cenu Literárneho fondu získala Katarína Rendošová – FMK UCM v  Trnave – za sériu remeselne kvalitne zvládnutých rôznorodých žánrov,
    • Prémia ministerky kultúry a Literárneho fondu: Viktória Revajová – FMK UCM v Trnave – za sériu nadštandardných rozhovorov so sociológmi a filozofom na závažné spoločenské témy.
2021
  • Martin Štefíček (KOMU) – 3. miesto – Majstrovstvá Slovenska v Muay Thai (thajský box) v roku 2021, kategória Seniori do 60 kg.
  • Katarína Kedžuchová (KOMU) – vydanie autorskej knihy.
  • Dalibor Bartoš – reprezentovanie FMK v digitálnych hrách (víťazstvo v Hre roka v kategórii Different view).
  • Lukacs Dömény – reprezentovanie FMK v silovom trojboji a prvé miesto na MS v kategórii dorast T18-19.
  • 27. 8. 2021 – Posledný povstalec – Študent Fakulty masmediálnej komunikácie UCM Ľuboš Balažovič nakrútil dokument o trnavskej posádke Slovenského národného povstania (SNP), ktorá sa do neho zapojila so štyrmi tisíckami mužov. Snímka mala premiéru v novej kinosále župného Západoslovenského múzea v Trnave po pietnom akte pri pamätníku SNP 27. augusta 2021.
  • 24. 6. 2021 – Zlaté Štúrovo pero pre časopis atteliér. Na súťaži Štúrovo pero získal časopis najvyššie ocenenie za najväčší progres.
2020
  • Martin Štefíček (KOMU) – 1. miesto v literárnej súťaži Kováčova Bystrica v akademickom roku 2019/2020, kategória 3 – žiaci strednej školy & vlastná literárna tvorba (próza); 1. miesto – Majstrovstvá Slovenska v Muay Thai (thajský box) v roku 2020, kategória Juniori do 60 kg.
  • Branislav Ďurana (KOMU) – majster Slovenska vo futbale v kategóriach U14, U17, vicemajster Československa v kategórii U17.
  • Adam Hodoši (TEDI) – profesionálny hráč v Apex Legends, momentalne 15. najlepší tím v Európe. Predtým 3-násobný vicemajster cz/sk v Rocket League, víťaz Yenkee hráč roku.
  • Adam Kršiak (KOMU) – bol predskokanom speváčky a raperky Simy na viacerých jej koncertoch v Slovensku i Česku (2018 – 2020)
  • Martina Mikulčíková (MARK) – hráčka ženskej florbalovej extraligy za tím ŠK 98 Pruské. Má na konte štyri vicemajstrovské tituly a niekoľko ďalších medailí z extraligy. V aktuálnej sezóne (2023) vybojovali bronzovú medailu.
  • Od 17. novembra začalo rádio Aetter vysielať na frekvencii 107,2 FM. Aetter je prvé študentské rozhlasové vysielanie na vlnách FM na Slovensku.
2019
  • Matúš Komár (KOMU) – 1. miesto – FREJM 2022 v kategórii mladší študenti.
2018
  • Roland Muráň, Viktor Boťanský, Adam Hodoši, Michal Špánik (TEDI) – v rámci hodín ešportu sa v digitálnej hre Rocket League dostali do medzinárodnej súťaže a reprezentovali našu školu. Ide o Amazon UNIVERSITY Esports Masters a prvého oponenta (Portugalcov) porazili. Následne prehrali proti Nemcom a v súťaži skončili. Postup na túto súťaž získali výhrou v SUEL MASTERS (Slovenská univerzitná ešportová liga) v spomínanej videohre, kde za celé Slovensko v rámci vysokých škôl vyhrali prvé miesto.
  • Aetter – Súťaž vysokoškolských rádií RadioRallye v Prešove, víťazstvo v kategórii LIVE vysielanie a v kategórii E (podľa zadanej témy) – MOJE UNIVERZITNÉ MESTO.
  • Dominika Jászajová – víťazstvo v súťaži rádia EURÓPA 2 v hľadaní novej tváre pre rádio.
  • Gaudeo.sk, 1. miesto v súťaži Štúrovo pero, kategória elektronické magazíny.
  • Cenu Literárneho fondu a 2. miesto na súťaži Štúrovo pero v kategórii novinárske príspevky vysokoškolákov získava: Pavel Bielik a Branislav Oprala z FMK UCM v Trnave – za sériu profesionálne zvládnutých a vedených rozhovorov s vojnovým fotografom Jánom Husárom, politickým moderátorom ČT Václavom Moravcom a expremiérkou Ivetou Radičovou. Porota ocenila najmä dôkladnú prípravu pred rozhovorom, pohotové reakcie na respondenta a dobrú editáciu výsledného rozhovoru.
  • 3. miesto v súťaži Štúrovo pero v kategórii vysokoškolské časopisy – časopis atteliér Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave – za kvalitné až profesionálne spracovanie tém, využitie hravej infografiky, dodržiavanie novinárskych štandardov i udržiavanie hlavnej témy vydania prakticky v celom obsahu.
  • Roman Drevo – 2. Bc. AMES, denné – v roku 2018 absolvoval vzdelávací program Butterfly Effect (spolupráca s FMK, dostal štipendium v rámci programu)
  • Daniel Lietava – sa stal študentským ambasádorom pre Grow with Google Slovensko za FMK UCM.
  • Súťaž ADC Štempel organizovaná Art Directors Clubom Slovakia – do súťaže sa zapojilo množstvo študentov zo študijného programu marketingová komunikácia. Práce viacerých študentov získali ADC Štempel za najlepšie práce a stáž v reklamnej agentúre:
    • Radoslav Merčiak – stážoval v Zaraguze,
    • Karin Hykšová – stážovala vo Wiktor Leo Burnett,
    • Martin Sirotný – získal ADC Štempel.
  • Novinárska cena, kategória rozhovory – nominácia – Pavel Bielik a Branislav Oprala za rozhovor s Václavom Moravcom v Denníku N: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec. Je to blázinec.